Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic


Postări Recomandate

eu sunt cel ce a fost inainte de toate gainile!

 

nu am chef sa citesc chestia aia,dar iti spun sigur,sa o luam logic,oul iese din curu gainii,deci gaina face ouale,creatorul este inainte de creatie :)

De la un "ousor" ma asteptam la mai mult, adica sa-si apere renumele.

 

Eu cred ca a fost oul.

Probabil la inceput a fost "un ovul avortat" de nu se stie ce animal, picat intr-un mediu ostil si supus la ultraviolete a facut crusta si a suferit o mutatie genetica din care, prin clocire la soare a iesit o specia noua - gaina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt sustinatoarea oului!!! :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragi oameni voi chiar asa va credeti ca a fost oul inaintea gainei phai zic ca nu a fost oul ci gaina a fost de ce va zic asta daca ne luam putin Cand a creat Dzeu lumea in 1 zi Dzeu facuse lumina si a despartito de intuneri care o numeste noapte si asta a fost prima zi etc cum ziceam cand a creat Dzeu toate lucrurile era clar ca gaina este prima data nu oul asta este claritatea 100% asa ca votez gaina sa vedem cine este cu mine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-a creat Dumnezeu nimic. Intrebarea aceasta e fara sens. Niciuna din cele 2 nu a fost prima. Notiunea de gaina sau ou de gaina, nu este o notiune absoluta, ci aceste concepte sunt in continua evolutie. Tot ce a fost, a fost aceasta evolutie continua, din care noi in prezent asistam la gaina anului 2011.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×