Sari la conținut
Forum Roportal
Darianna

Papa Ioan Paul al II-lea

Postări Recomandate

In seara aceasta, la 22.37, ora Romaniei, Papa Ioan Paul al II-lea, a incetat din viata. Dumnezeu sa il odihneasca in pace!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ati citit cartea " sining" ?

ei bine, papa STRALUCEA! avea un har deosebit. putini oameni de azi au asa ceva...

am mai simtit asa ceva doar la maica tereza, la regele mihai I....cam atat. poate, poate putin si la emil constantinescu ( un om bun, dar slab politician).

sper ca viitorul papa sa continue misiunea de apropiere a bisericilor.

pacat ca romania nu a decretat macar o zi de doliu...au facut-o tari aproape fara crestini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar...mare pacat si rusine sa ne fie ca nu am tinut nici macar o zi de doliu pentru Cel care a schimbat destine. Si este parca si mai mare pacat ca ii dam atata atentie Papei acum dupa ce a trecut la cele vesnice...Cum de nu ne-am dat seama de importanta lui in lume atunci cand era inca in viata? Rusine sa ne fie....pretuim un om abia dupa ce nu il mai avem...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In sfarsit....Romania a decretat zi de doliu...Vineri. 8 aprilie, zi de doliu natinal in memoria Papei Ioan Paul al II-lea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In sfarsit....Romania a decretat zi de doliu...Vineri. 8 aprilie, zi de doliu natinal in memoria Papei Ioan Paul al II-lea.

[snapbacca]34462[/snapbacca]

mda....

sunt dezgustat de ce citesc pe forumul softpedia la postarile despre moartea papei.

atata nihilism si rautate din partea unor tineri!

de ce?

vor apare si aici....este in firea lor sa murdareasca orice....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desi nu sunt catolica ii regret moartea! :victory: De cand ma stiu el era in fruntea Bisericii catolice,parca era un nemuritor!In plus la-am vazut in realitate cand ne-a vizitat.Dar este bine acolo unde sa-a dus,sus,foarte sus!..............cuvintele sunt de prisos!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adevarul este ca a fost un OM mare, din toate punctele de vedere. Se spune chiar ca a avut cel mai non-conformist pontificat de pana a cum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×