Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea Perceptiei

CE A FACUT BASESCU PENTRU ROMANIA DE CIND A DEVENIT PRESEDINTE ?

Postări Recomandate

ce tot ridicati in slavi europa asta? ne place sa ne umilim, sa plecam capul si sa pupam in fund...si pentru ce...pentru himere...sunt tari in europa care nu dau doi banii pe uniunea asta, si o duc mult mai bine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu e vorba de siguranta sau certitudinea pe care eu as avea-o ...dar daca totusi asta te intereseaza ...eu locuiesc de 20 de ani in occident si observ clar miscarile pe aici ...si te asigur ca NIMENI din Ro ..nu a avut vreodata aceasi simpatie ca Basescu in occident ...chiar si la demiterea lui ai vazut zeci de semne clare si sfidatoare la adresa Romaniei si acestea se vor accentua daca vor fi la putere rahatii comunisti care au pus mana pe tara!

ROMANIA VA FI TOTAL IZOLATA ... si romanii vor fi vazuti din nou ca si ciurucurile Europei!

Mai clar ca atat ...zau ca ar fi la mintea unui copilas.

Nici nu trebuie sa gandesti ca mine ...dar vezi bine ce ti se ofera de ales ...si tu fa o alegere care sa corespunda constiintei tale curate ...asta e destul!

Pai pentru un singur motiv ...dar si ala extrem de clar si de motivant!

 

Ptr ca fondurile Ioropi sunt pentru TINE ...adica pentru tara ta ...si nu sunt putini bani ci zeci de miliarde ...si nu imprumut ...CI CADOU!!!!

Intelegi de ce Ioropa nu poate da fonduri unor hoti cocotati la putere acum 17 ani proveniti toti din banda lui ceausescu ...care culmea se laudau ca vor sa distruga Ioropa!

mda....in fine...fie cum zici tu ...eu oricum nu-l scot pe basescu din "oala" comunistilor ... si daca o sa ramana el la putere fondurile europei tot nu o sa ajunga la mine....deci nu ma mai stresez ...sper in continuare ca in viitor voi avea pe cine sa aleg....daca nu voi avea ...ghinion .... eu oricum nu ma bazez pe fondurile europei ...care sunt absolut sigura ca nu o sa ajunga la destinatie nicidecum....si nici nu sunt sigura ca o sa fie chiar asa "consistene" ....si mai ales CADOU ....probabil sunt paranoica....dar comunismul in romania este inca in floare....si va mai fi ....

 

ce tot ridicati in slavi europa asta? ne place sa ne umilim, sa plecam capul si sa pupam in fund...si pentru ce...pentru himere...sunt tari in europa care nu dau doi banii pe uniunea asta, si o duc mult mai bine...

adevarul e ca europa ne ofera o anumita siguranta.....dar deocamdata atat ...dar si asta e important...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce tot ridicati in slavi europa asta? ne place sa ne umilim, sa plecam capul si sa pupam in fund...si pentru ce...pentru himere...sunt tari in europa care nu dau doi banii pe uniunea asta, si o duc mult mai bine...

asa si sa ne inchinam Rusiei andreea-cristina-taricela-patricela fata de securist KGB-ist, colonel parvenit ? sau cum ?

 

Parca ai fi fata lu' Geoana sau a lu' Patriciu nu alta... iti place la clubul diplomatilor ?

Editat de Schimbarea2012

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa si sa ne inchinam Rusiei andreea-cristina-ionela-gabrila-taricela-patricela fata de securist colonel parvenit ? sau cum ?

 

ai vesnica tendinta sa te inchini cuiva?? fa-o daca e asa... :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce tot ridicati in slavi europa asta? ne place sa ne umilim, sa plecam capul si sa pupam in fund...si pentru ce...pentru himere...sunt tari in europa care nu dau doi banii pe uniunea asta, si o duc mult mai bine...

 

Ai perfecta dreptate ...ce uiti tu este ca acele tari sunt tari in care munca este la mai mare pret ca smecheria la noi si oamenii sunt oameni dezvoltati normal ...adica nu in scoli de spalat creierul asa cum au fost si mai sunt si azi in Ro ....

Iar cand esti lenes si prost ... te bucuri ca cineva iti intinde o mana de ajutor si nu faci pe nebunu si grozavu cum vrei tu ... intelegi care e diferenta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cu UE mai faci business, la Rusia doar te inchini !

 

Deci ? ce preferi ?

 

 

Sa nu depind de niciuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mda....in fine...fie cum zici tu ...eu oricum nu-l scot pe basescu din "oala" comunistilor ... si daca o sa ramana el la putere fondurile europei tot nu o sa ajunga la mine....deci nu ma mai stresez ...sper in continuare ca in viitor voi avea pe cine sa aleg....daca nu voi avea ...ghinion .... eu oricum nu ma bazez pe fondurile europei ...care sunt absolut sigura ca nu o sa ajunga la destinatie nicidecum....si nici nu sunt sigura ca o sa fie chiar asa "consistene" ....si mai ales CADOU ....probabil sunt paranoica....dar comunismul in romania este inca in floare....si va mai fi ....

adevarul e ca europa ne ofera o anumita siguranta.....dar deocamdata atat ...dar si asta e important...

 

Ai vazut schimbare ...ca fata inteligenta ?

 

Totul este sa sti sa deosebesti diamantul de sticla ...eu am reusit

(dar te trombonesc ..pe fatuca o stiu de cand postam sub numelle de soimos pe topicul ei preferat) iti aduci aminte s s s si acolo te sustineam!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cu UE mai faci business, la Rusia doar te inchini !

 

Deci ? ce preferi ?

 

era sa zic ce faci cu UE... :stars:

 

business, ce sa zic..faci pe naiba...dac anu am fi plecat capul, daca nu am fi avut pozitia pe care o avem, multi de alti daca nu pupam noi uniune...si zau de nu ar fi fost mai bine... mai intai sa ne vedem de ale noastre si pe urma sa salivam la altii...avem preturi europene si salarii din cele mai mizere..asa vrem sa fim europeni? la suprafata... daca temelia nu e buna..se duce naiba si constructia

Editat de AndreeaCristina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa nu depind de niciuna.

 

Nu cumva ai ajuns sa te crezi Romania?

 

Inca nu ti-e clar ca daca ati iesit un pic din rahat nu datorata voua ati iesit ci datorita UE!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×