Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea Perceptiei

CE A FACUT BASESCU PENTRU ROMANIA DE CIND A DEVENIT PRESEDINTE ?

Postări Recomandate

Basescu in doi ani de zile doar a vorbit...de ce nu relatati si fapte? ptr ca nu sunt... :D

a VORBIT deschis despre baietii destepti, dar pacat ca i-a uitat pe ai lui a aparat indepnedenta justitiei cu interventii pe ici pe colo...

a cerut, a vorbit, a dansat, a baut, etc...dar CE A FACUT? nimic...nimic bun !

 

 

Basescu = "oblio" cu retorica populista

Basescu = promovarea nonvalorilor

Basescu = masca bufonului cu tichie.... pe care au mancat-o porcii (adica parlamentarii)

Basescu = mocirla in care se scufunda cu totul Romania

 

Bla, bla, bla-uri sunt cele pe care le-a enumerat Schimbarea!

Vorbe, vorbe, vorbe, dar mai bine spus - scandaluri, scandaluri, scandaluri!

In 2 ani de zile a dat cu "mucii" (pardon de expresie) si in cei ce l-au sustinut, si in cei ce nu l-au sustinut!

Asta stie sa faca Base!

Ce-a facut?

Scandaluri! (adica valuri)

Ce va face?

Sandaluri! (adica valuri)

 

Cine ar fi mai bun?

Poate unul de 25 de ani care nu are in spate un trecut atat de "glorios" in epoca de aur!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sigur că intervenţia a fost o prostie, albanezii ăia trebuiau lăsaţi să fie măcelăriţi de ortodocşii s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine ar fi mai bun?

Poate unul de 25 de ani care nu are in spate un trecut atat de "glorios" in epoca de aur!

 

de preferat un tanar PSD-ist sa fie de marioneta si restul bosorogilor in parlament sa conduca ( fure) tara !!

atunci sa te tii trai , neneaca !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de preferat un tanar PSD-ist sa fie de marioneta si restul bosorogilor in parlament sa conduca ( fure) tara !!

atunci sa te tii trai , neneaca !

 

 

Daca e PSD-ist, nu se schimba nimic!!

Eu cred ca PSD-ul nu mai are nici o sansa mult timp de acum inainte, e doar o himera!! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt dornic sa te cred daca imi arati si mie textul de lege care spune asa ceva.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aceasta intrebare pusa in titlul topicului ....poate fi legitima in cazul alegerilor pentru functia de presedinte ...unde poate ca lui Basescu i se va opune Fat Frumos Curat ca Lacrima.... dar acum nu e cazul a se face bilantul activitatii sale caci avem de ales intre niste murdari lipiti de putere de 17 ani si intre cel pe care ACESTIA incearca sa il elimine ca le incurca socotelile.

 

Deci de partea cui sunteti de partea gunoaielor sau de partea celor care au inceput curatenia?

 

La acesta intrebare se rezuma TOTUL!

 

Aceasta intrebare pusa in titlul topicului ....poate fi legitima in cazul alegerilor pentru functia de presedinte ...unde poate ca lui Basescu i se va opune Fat Frumos Curat ca Lacrima.... dar acum nu e cazul a se face bilantul activitatii sale caci avem de ales intre niste murdari lipiti de putere de 17 ani si intre cel pe care ACESTIA incearca sa il elimine ca le incurca socotelile.

 

Deci de partea cui sunteti de partea gunoaielor sau de partea celor care au inceput curatenia?

 

La acesta intrebare se rezuma TOTUL!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Caraghios!!!!

Inca nu am reusit sa vad ca Basescu reprezinta binele iar ceilalti reprezinta raul. A inceput binisor Basescu, cu guvernul care nu e patriot, a trecut la tradari de tara a unor ministri, proccese intentate ministrilor care au gidilat neplacut auzul consilierilor prezidentiali, a urmat gogoasa cu Rusia cea mafiota si corupta a lui Tariceanu si Iliescu versus America si marile democratii a lui Basescu; urmeaza ca Tariceanu si gasca lui de corupti, impreuna cu cei 322 parlamentari sa fie in relatii cu extraterestri care distrug pamintul... Gogosi, gogosi, gogosi.... Cind a fost demis spunea ca in campanie va spune ce fel de guvern e acest guvern, va scoate dosarele lor... alte gogosi... N-am auzit de nici unul in afara de aceasta gogorita cu Rusia.

 

Ce a facut Basescu pentru Romania?

1. A trimis dosare la CNSAS. Daca vroia sa faca un lucru bun trebuia sa le puna pe internet ca sa nu mai fie subiect si obiect de santaj pentru unii

2. A condamnat comunismul printr-o analiza a lui Vladimir Tismaneanu care este rus la origine, care a lucrat in securitate si care el insusi a spus ca raportul sau e orientativ si sufera modificari. Aceasta condamnare a fost facuta si de Constantinescu de altfel.

3. A demascat baitii destepti- baieti din care face si el parte de vreme ce Luxten cotizeza cu 33000 EUR pe luna la familia Basescu, prin contractele de consultanta pe care fetele lui le au cu aceasta firma (baieti destepti din care face parte si fratele lui de vreme ce a primit energie subventionata pe care are dreptul sa o revinda). Eu sau tu nu avem voie sa facem asta din simplul motiv ca nu sintem destepti.

4. A cerut ca banii europeni sa ajunga la agricultori. A stopat intrarea banilor europeni in Romania prin scandalurile permanente pe care le-a provocat si care nu au lasat institutiile statului sa-si faca treaba astfel incit banii europeni sa ajunga la cine trebuie.

 

La aceste alegeri voi spune da demiterii lui Basescu chiar daca nu vad altul mai bun decit el in acest moment. Daca vor fi din nou alegeri voi vedea cine va candida si voi alege atunci. Daca va ramine in turul doi Becali si Basescu, bineinteles ca il voi alege pe Basescu ca fiind raul cel mai mic din cele doua (dupa parerea mea)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×