Sari la conținut
Forum Roportal
Schimbarea Perceptiei

CE A FACUT BASESCU PENTRU ROMANIA DE CIND A DEVENIT PRESEDINTE ?

Postări Recomandate

Ultima modificare a fost admisă acum o săptăm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aveti proasta tendinta de a judeca omul, nu vorbele...

Acum judecăm un principiu al democraţiei. Ţi-am mai explicat asta şi ţie şi lui Arminius,

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Proiectul de lege putea să fie şi de acum 10 ani. Data care contează este cea a adoptării lui. Eşti o persoană lipsită de principii, incapabilă să-şi depăşească interesul personal imediat.

 

:D

 

din nou, aceeasi problema..cand ramai fara argumente apelezi la atacuri personale..felicitari !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
[*] Nu a negociat cu oligarhia politico-economica creata in 17 ani de tranzitie;

 

A se citi: Nu a negociat. Punct.

Motiv invocat - toti sunt oligarhi politico-economici, numai el si cei din sfera PD nu. A creat conflict cu toti pentru a intari contradictia dintre el si ei. Pentru ca apoi sa vina sa spuna - Votati PD, dati-ne majoritatea ca aia nu ne-au lasat sa facem ce am vrut. Model ultra-cunoscut si folosit intens in Capitala. :D

 

[*] A aparat independenta justitiei;

 

2 Amenintarea cu puscaria pe motive de coruptie sau altele, a protejatilor directi : Iliescu, Nastase, Voiculescu

 

Din doua una. Oricum parca era vorba de niste tepe. Sau era doar amenintare?

 

1 Declaratiile clare pro americane si anti rusesti ale lui Basescu, de doi ani incoace. L-a repezit pe ministrul de externe rus, care "regreta " ca Romania nu s-a consultat cu Rusia in problema bazei americane din Dobrogea, spunind : Nici Rusia nu s-a consultat cu noi cind ne-a amenintat si ne-a cotropit continuu, ultima oara pentru 50 de ani. Apoi, a declarat ca nu va accepta ca Marea Neagra sa redevina un lac rusesc. Si multe altele, inclusiv atitudinea in problema Basarabiei si Transnistrie, care nu puteau fi trecute cu vederea la Moscova

 

L-a repezit pe ministrul de externe al altui stat? Sigur, Base is cuuul.... :P Iesirile acestea nu erau necesare. Pro-americanismul Romaniei nu era pus la indoiala de nimeni.

 

3 Posibila reactivare a dosarului privatizarii ROMPETROL (Dinu Patriciu) si al vinzarii energiei la pret de nimic catre ALPROM Slatina (implicat Codrut Seres, fostul ministru al econiomiei, omul lui Dan Voiculescu.

 

Posibila?

 

Proiectul de lege putea să fie şi de acum 10 ani. Data care contează este cea a adoptării lui. Eşti o persoană lipsită de principii, incapabilă să-şi depăşească interesul personal imediat.

 

Daca vorbiti despre proiectul de lege privind Referendumul, el a fost adoptat la sfarsitul lui Martie 2007. Apoi PDul l-a contestat la CC. Iar CC a respins contestatia luna asta. Esti o persoana lipsita de informatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:P

 

din nou, aceeasi problema..cand ramai fara argumente apelezi la atacuri personale..felicitari !

 

ti-a dat argumente , dar tu nu vezi nimic in afara principiilor tale.

asa ca nu te mai da lovita :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu ma refeream la argumente care sa ma convinga pe mine ca EU sunt nu stiu cum... :D

 

nu ma dau deloc lovita, ma lasa rece parerile despre mine ale unor persoane care nu pot vedea mai departe de ideile lor fixe...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iesirile acestea nu erau necesare. Pro-americanismul Romaniei nu era pus la indoiala de nimeni.

Nuuuu,

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu ma refeream la argumente care sa ma convinga pe mine ca EU sunt nu stiu cum... :D

 

nu ma dau deloc lovita, ma lasa rece parerile despre mine ale unor persoane care nu pot vedea mai departe de ideile lor fixe...

 

si nu vezi ca ai si tu idei fixe ? sau vezi numai in jurul tau si pe tine nu?

ce ai zis tu ca a facut Basescu , au zis PSD-istii si PNL-istii, asa ca las-o balta , oricum tu nu aveai cum sa vezi daca a incalcat Constitutia.

asa ca "argumentele tale " nici macar nu sunt ale tale , deci iei de bun ce zic aia care au furat tara si nu au facut nimic in folosul ei timp de 17 ani.

 

si tu vrei sa zici ca esti obiectiva ????? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce legatura are asta cu afirmatiile lui Basescu din 2005-2006, perioada in care Romania era membra NATO?

 

p.s. Interventia dumbocratilor in Kosovo a fost intr-adevar o prostie.

Intervenţia nu a fost a Rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×