Sari la conținut
Forum Roportal
tonecica

Fotograf la starea civila

Postări Recomandate

Stie cineva daca e neaparat sa platesti fotograful de la starea civila? Am inteles ca au fotograful lor care face poze la cununia civila,sau poate nu am inteles bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

difera de la sector la sector. la sector 4 nu exista fotograf. dar la sector 6, da si trebuie sa faci pozele cu el si sa le platesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
difera de la sector la sector. la sector 4 nu exista fotograf. dar la sector 6, da si trebuie sa faci pozele cu el si sa le platesti.

pai cine te poate obliga? :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fotografii acestia care apar din senin si fac poze sunt destui si fac poze BUNE, DE CALITATE.... insa cer bani... MULTI !!!... si de multe ori nu se merita... parerea mea... am asistat la o scena.... de genul ca a trebuit platit cu cateva milioane pt cateva poze... mari, si la o claritate exceptionala..dar.... :o

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

anul trecut la sector 6 era o tipa. si a facut mirilor niste poze superbe. cat a costat nu stiu ca nu am intrebat-o pe colega mea.

 

laura, in sala de stare civila nu se faceau poze decat de catre fotograful de acolo. in curte am facut noi, cu aparatele proprii.

 

dar dupa cum am spus, difera de la sector la sector. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stie cineva daca e neaparat sa platesti fotograful de la starea civila? Am inteles ca au fotograful lor care face poze la cununia civila,sau poate nu am inteles bine.

 

 

Dupa cum tin minte fotograful de la starea civila face poze pentru RECORD !!!

La fiecare faza al ceremoniei de casatorie pozeaza: cand semnati individual actele, cand dati mana cu Ofiterul de Stare Civila, cand va pupati, cand semnati registrul Starii Civile sa fie documentat ca v-ati casatorit in fata martorilor.

Si tu primesti un set daca vrei si daca le platesti. Eu le am acele poze inca!!!

La Sectorul 3 a fost fotograf si atunci cand eu m-am casatorit.

 

 

Si in State sint asa de scumpe pozele de nunta insa sint si de marime naturala sau chiar acopera un perete din dormitor daca vrea cineva. Mii de dolari costa si la o nunta simpla, cateodata mai mult ca restul cheltuielilor!!!

Nu mai vorbesc de decorul acestor poze ca sint de vis!!!! unele langa ocean, pe nisip sau in desert dar mai exact arata parca ar veni din Rai direct sint asa de frumoase si artistice.

Editat de Olga Khan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
anul trecut la sector 6 era o tipa. si a facut mirilor niste poze superbe. cat a costat nu stiu ca nu am intrebat-o pe colega mea.

 

laura, in sala de stare civila nu se faceau poze decat de catre fotograful de acolo. in curte am facut noi, cu aparatele proprii.

 

dar dupa cum am spus, difera de la sector la sector. :P

deci sa inteleg ca in sala nu ai voie sa faci fotografii? atunci cand semnezi bla bla bla? numai afara?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
deci sa inteleg ca in sala nu ai voie sa faci fotografii? atunci cand semnezi bla bla bla? numai afara?

nu, dom'le, ai voie sa-ti aduci cameraman si fotograf. doar ca mai e si fotograful agreat de ei si care, mai in gluma, mai in serios, iti ofera un set de poze.

eu anul trecut am platit un milion juma', la sectorul 3, pentru doua seturi de poze foarte frumos facute. si am avut un noroc chior, pentru ca domnul meu fotograf a incurcat pozele si nu mi le-a mai dat pe cele de la primarie, asa ca riscam sa raman fara, daca nu era fotograful primariei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cu toata stima primaria nu are voie sa aiba fotograf..este o institutie publica care nu presteaza servicii de genul celor oferite de particulari. potrivit principiului consensualismului (969 Cod Civil) nu sunteti obligati sa platiti fotografiile realizate de acel fotograf daca nu iati solicitat serviciile...simplu daca nu aveti contract nu platiti...daca nu ati solicitat acel serviciu nu aveti de ce sa platiti primaria nu va poate obliga...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×