Sari la conținut
Forum Roportal
vera83

Ma poate ajuta cineva?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:pardon: Exsita ceva care poate vindeca venele sparte sau macar ameliora aspectul lor neplacut?Varicele se pot preveni si daca sunt in faza incipienta cu ce se trateaza?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:stars: Exsita ceva care poate vindeca venele sparte sau macar ameliora aspectul lor neplacut?Varicele se pot preveni si daca sunt in faza incipienta cu ce se trateaza?

[/quo

 

SE poate cu:

masaj cu ulei de samburi de struguri

masajul usor de la varfuri spre trunchi

ginkor fort capsule cate 6 pe zi la inceput apoi 3 pe zi

Si fara dulciuri.

Cu greuate cum stai?

SAu cu colesterolul si trigliceridele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ZorinaB!asta nu-l stiam,dar omul cat traieste invata.o sa-l studiez,de ce are acest efect!insa nu as recomanda masaj decat dupa ce in prealabil s-a luat un tratament de fluidificare sanguina.daca sangele e vascos si exista trombi(nu ai de unde stii,decat cu analize)pot pleca pe vase si nu vrei sa stii ce se intampla.e necesar evitarea masajelor in boli venoase:varice,tromboflebite!

Cert este ca produsele care intaresc vasul de sange sunt bune:coenzima Q10,bioflavonoidele(macese),vasodilatator usor(gingko biloba),fluidificante(garlic-usturoi,ceai din urzica)+1,5-2 litri lichid zilnic.apoi,la o perioada de timp se poate aplica masajul!multa rabdare,ca o sa dureze cateva luni!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ptr varice si ptr a scapa de ele...scrieti-mi pe adresa andreee_sweet@yahoo.com si va recomand un produs care are efecte garantat...la mama a mers!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:butcher: Exsita ceva care poate vindeca venele sparte sau macar ameliora aspectul lor neplacut?Varicele se pot preveni si daca sunt in faza incipienta cu ce se trateaza?

 

Iti poti cumpara un ionizator de apa si sa incepi sa bei apa alcalina ionizata. Apa alcalina ionizata este este cel mai bun detoxifiant. Prin consumul zilnic de apa alcalina ionizata toxinele depuse pe vasele de sange vor fi dizovate si eliminate din organism eliminanad astfel si riscul unui accident vascular. Citeste articolul de aici http://www.ecosistem28.ro/Lupta.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu stiu de cineva care se numeste Nicu Micu din judetul Galati comuna Ivesti care se ocupa cu tratamente naturise si care din spusele celor care au ajuns la acest domn se simt foarte bine ......nu stiu cat de eficiente sunt aceste tratamente dar merita incercate deoarece rau nu au cum sa faca....:beee:.....daca cineva stie mai multe despre aceste tratamente naturiste poate sa mi scrie la e mail

valentin19c@yahoo.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:lol: Exsita ceva care poate vindeca venele sparte sau macar ameliora aspectul lor neplacut?Varicele se pot preveni si daca sunt in faza incipienta cu ce se trateaza?

 

incearca gelul cu bitter suedez.....

Doamne-ajuta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:crazy: Exsita ceva care poate vindeca venele sparte sau macar ameliora aspectul lor neplacut?Varicele se pot preveni si daca sunt in faza incipienta cu ce se trateaza?

 

eu iti recomand vitamina C pulvis (adica nu comprimate in care gasesti mai mult amidon decat vitamina c, ci vitamina c sub forma de pulbere). atentie, se gaseste destul de greu si e cam scumpa dar se merita, iti spun din propria experienta. si mai eficient este daca aceasta se asociaza cu Ginkor Fort, acesta este un preparat naturist cu efect tonic si de protectie asupra vaselor. de asemenea, pt vasele superficiale se poate folosi crema de galbenele. daca fumezi ar fi momentul sa renunti la acest viciu. evita baile fierbinti si ortostatismul prelungit. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:D Exsita ceva care poate vindeca venele sparte sau macar ameliora aspectul lor neplacut?Varicele se pot preveni si daca sunt in faza incipienta cu ce se trateaza?

Eu cunosc remediul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:good: Exsita ceva care poate vindeca venele sparte sau macar ameliora aspectul lor neplacut?Varicele se pot preveni si daca sunt in faza incipienta cu ce se trateaza?

Da se poate trata si mai ales preveni orice cu produse naturale aloe vera.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×