Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am tot auzit persoane care se plang ca au probleme cu autbronzantele,ca lasa pete si ca miros urat.nu stiu de ce se intampla lucrul asta,eu folosesc autbronzant de 8 ani si sunt foarte multumita de efecte,singura chestie care ma deranjeaza e ca se duce prea repede si daca stau prea mult cu mainile in apa cu detergenti,autbronzantul se cojeste.problemele cu petele mi s-au intamplat si mie la inceput,pe cand foloseam avon,eram chiar groaznic de patata si o culoare ca de bolnav de hepatita.acum insa folosesc l'oreal gel si nu lasa nici o pata.un sfat pentru utilizatoarele de autbronzant:nu va mai spalati pe maini cum scrie pe el pentru ca asta ar insemna sa fiti cu fata maro si mainile albe,ci dati-va cu o mana pe cealalta,fara palma,printre degete si pliurile degetelor, insa nu cu foarte multa crema, apoi va spalati pe mana pe care ati folosit-o pentru intindere,luati o manusa(ca cele de la vopsea sau chirurgicale) si va dati si pe mana cealalta.asa nu mai este nevoie sa va spalati si iese si uniform.un alt autobronzant bunicel,calitate/pret este cel de la garnier,insa l'orealul nu lasa chiar nici o pata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

L'oreal gel folosesc si eu, e f.bun raportul calitate/pret. Mai folosesc si Clarins, iar mai nou, cremele de corp cu putin autobronzant de la Dove si Avon, sunt f.bune, mentin o culoare discreta si nu pateaza deloc. Cat despre aplicarea produsului, sunt total de acord cu cele spuse mai sus...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..plaja de la St.Raphael..pe Riviera .. :P naturala ,tine mult ,nu pateaza ..si cand nu e ..Tunis ..e buna si ea . :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..plaja de la St.Raphael..pe Riviera .. :P naturala ,tine mult ,nu pateaza ..si cand nu e ..Tunis ..e buna si ea . :(

Ca bine zici :yahoo: Tot plaja o prefer si eu,la ce folos sa ma amagesc cu niste autobronzante?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar totusi, pana ajungi sa ai o culoare frumoasa, aurie, te ajuta si autobronzantele (sa nu mai vb de iarna!!!), iar solarul este total neindicat! :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca bine zici :D Tot plaja o prefer si eu,la ce folos sa ma amagesc cu niste autobronzante?

Aha ..deci tu erai cea care facea ..toplless ..aha :( :)

 

dar totusi, pana ajungi sa ai o culoare frumoasa, aurie, te ajuta si autobronzantele (sa nu mai vb de iarna!!!), iar solarul este total neindicat! :P

Trei zile in Dubai..si gata ..ai o culoare .. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am tot auzit persoane care se plang ca au probleme cu autbronzantele,ca lasa pete si ca miros urat.nu stiu de ce se intampla lucrul asta,eu folosesc autbronzant de 8 ani si sunt foarte multumita de efecte,singura chestie care ma deranjeaza e ca se duce prea repede si daca stau prea mult cu mainile in apa cu detergenti,autbronzantul se cojeste.problemele cu petele mi s-au intamplat si mie la inceput,pe cand foloseam avon,eram chiar groaznic de patata si o culoare ca de bolnav de hepatita.acum insa folosesc l'oreal gel si nu lasa nici o pata.un sfat pentru utilizatoarele de autbronzant:nu va mai spalati pe maini cum scrie pe el pentru ca asta ar insemna sa fiti cu fata maro si mainile albe,ci dati-va cu o mana pe cealalta,fara palma,printre degete si pliurile degetelor, insa nu cu foarte multa crema, apoi va spalati pe mana pe care ati folosit-o pentru intindere,luati o manusa(ca cele de la vopsea sau chirurgicale) si va dati si pe mana cealalta.asa nu mai este nevoie sa va spalati si iese si uniform.un alt autobronzant bunicel,calitate/pret este cel de la garnier,insa l'orealul nu lasa chiar nici o pata.

am auzit ca se duce repede culoarea de la acest gen de lotiuni cu autobronzant in ele(nivea).este adevarat?si cat de intensa este culoarea,in cazul in care te dai mai multe zile?pe mine m-ar interesa pentru fata pentru ca,sincer am impresia ca nu este foarte bun autobronzantul pentru ten.

 

scuze,intrebarile erau pentru bridget jones.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am auzit ca se duce repede culoarea de la acest gen de lotiuni cu autobronzant in ele(nivea).este adevarat?si cat de intensa este culoarea,in cazul in care te dai mai multe zile?pe mine m-ar interesa pentru fata pentru ca,sincer am impresia ca nu este foarte bun autobronzantul pentru ten.

 

scuze,intrebarile erau pentru bridget jones.

 

eu folosesc de cativa ani autobronzante (mai mult iarna,dar si vara, pana prind culoare!) pt.ca medicul mi-a interzis solarul. Exista autobronzante speciale pt.fata (toate firmele produc) dar sincer, nu vad mare diferenta, eu folosesc acelasi si pt.fata si pt.corp si n-am avut probleme...daca totusi vrei efect imediat si vizibil, incearca de la L oreal, imi scapa acum denumirea exacta, dar este un tub 2 in 1, special pt.fata... cat despre faptul ca nu ar fi bun pt.ten, eu nu am avut pana acum nici o problema...atat doar ca trebuie sa-ti insusesti bine tehnica de aplicare (eu il folosesc de 2 ori pe sapt.) ca sa nu ramai cu pete... dar poti sa faci altceva...pana te inveti cu aplicarea corecta, foloseste crema de corp hidratanta cu autobronzant de la Dove sau Avon, zilnic, dupa dus...in cateva zile vei avea o culoare naturala si sanatoasa...Succes! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu folosesc autobronzante cam de 4 ani. am inceput cu laptele de corp de la garnier si acum folosesc in paralel spray-ul de la garnier si crema de la herbagen. autobronzantul de la herbagen e minunat, imi da cea mai naturala nuanta de bronz care am avut-o vreodata pe mine de la sticlele magice. si de atata vreme, mi-am dezvoltat o tehnica:

fac dus si ma exfoliez cu o manusa, ma usuc bine, ma dau cu o lotiune sau crema hidratanta pe tot corpul, inclusiv talpile. las sa intre in piele cam 10 min si ma dau cu f multa crema de maini. apoi incep cu autobronzantul de jos in sus, incerc sa il intind cat mai bine si sa intre cat mai mult in piele cu masaj usor. apoi ma spal pe maini (am grija cand ma dau cu crema de maini sa las un pic sub unghii, ca altfel mi se pateaza unghiile) si cu un servetel de hartie tamponez gleznele, genunchii si coatele, sa nu ies neagra, pt ca in acele zone pielea e mai aspra si absoarbe mai mult produs decat e nevoie. si acum pot sa ma ocut sa fac si dosul mainilor cu autobronzant. apoi stau 5 min dezbracata si apoi iau pe mine un halat subtire si dansez un pic 15 min sa pierd vremea, pt ca daca m-as aseza sa nu cumva sa ies cu urme de la cutele de la halat pe fund :flowers: am patit-o!

de obicei ma dau seara, ca dimineata sa fac un dus si sa ma vad ce frumos rumenita sunt, altfel as sta numai in oglinda si m-as uita din ora in ora sa vad daca se vede ceva :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am tot auzit persoane care se plang ca au probleme cu autbronzantele,ca lasa pete si ca miros urat.nu stiu de ce se intampla lucrul asta,eu folosesc autbronzant de 8 ani si sunt foarte multumita de efecte,singura chestie care ma deranjeaza e ca se duce prea repede si daca stau prea mult cu mainile in apa cu detergenti,autbronzantul se cojeste.problemele cu petele mi s-au intamplat si mie la inceput,pe cand foloseam avon,eram chiar groaznic de patata si o culoare ca de bolnav de hepatita.acum insa folosesc l'oreal gel si nu lasa nici o pata.un sfat pentru utilizatoarele de autbronzant:nu va mai spalati pe maini cum scrie pe el pentru ca asta ar insemna sa fiti cu fata maro si mainile albe,ci dati-va cu o mana pe cealalta,fara palma,printre degete si pliurile degetelor, insa nu cu foarte multa crema, apoi va spalati pe mana pe care ati folosit-o pentru intindere,luati o manusa(ca cele de la vopsea sau chirurgicale) si va dati si pe mana cealalta.asa nu mai este nevoie sa va spalati si iese si uniform.un alt autobronzant bunicel,calitate/pret este cel de la garnier,insa l'orealul nu lasa chiar nici o pata.

 

hello. si eu folosesc creme autobronzante,acuma m-am oprit la l'oreal gel si nivea . dar voi odata la cat timp va dati cu el? ca eu la un mom dat tot ma patez si atunci astept sa se duca de tot si o iau de la capat? so gagici profi :jester: la cat timp sa ma dau ca sa fie ok a la long? kiss

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×