Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

pt ca pielea nu e exfoliata si hidratata inainte de aplicare..banuiesc :doh:

Uf ... scrisesem ca inainte sa ma dau faceam un dus si era ok, in momentul in care intr-o seara nu am facut dus a doua zi se "cojea". Deci inainte sa ma dau cu autobronzant sa folosesc si o alta crema hidratanta :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uf ... scrisesem ca inainte sa ma dau faceam un dus si era ok, in momentul in care intr-o seara nu am facut dus a doua zi se "cojea". Deci inainte sa ma dau cu autobronzant sa folosesc si o alta crema hidratanta :lol2:

E mult mai bine sa folosesti ca autobronzant o crema hidratanta cu pigmenti de colorare,are un efect mult mai bun si nu se exfoliaza.dar depinde si de crema,mie cea mai buna mi se pare cea de la l'oreal

Editat de mirella08

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am folosit servetelele de la L'oreal. Mirosul nu-mi place (stie cineva daca toate autobronzantele de la L'oreal au acelasi miros?), dar in rest sunt super: efectul se vede foarte repede (cel putin dupa prima aplicare) si nuanta este foarte naturala; nu se cojeste; am imbracat o rochita alba la cateva ore si nu observ sa fi ramas ceva urme! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc un autobronzant pe baza de plante, e natural, sanatos, nu am probleme cu el.

 

tan.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc autobronzantul Dove Summer Glow si sunt f. multumita de el.Rezultatele se vad chiar de a doua zi si miroase frumos. :pardon:

 

post-170693-1219706795_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spray tan la salon.Intri intr-o cabina si te spreiaza din cap pana in picioare cu o solutie bronzanta amestecata cu aloe vera. Tine cam vreo saptamina (cu facut dus zilnic) nu lasa urme sau pete si nu dauneaza pielii precum paturile solare.

 

Alta metoda ar fi Air Brush cu un aparat de uz casnic TurboAir UltraMyst HVLP 3G

ultramist.jpg

Editat de xqzy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu folosesc autobronzant. Candva am avut si eu Dove si mi s-a parut o porcarie. Prefer sa astept sa vina vara sa ma bronzez natural, desi nu stiu cat de natural mai e bronzul de la soarele zilelor noastre!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×