Sari la conținut
Forum Roportal
Clinho

Ratele violate !

Postări Recomandate

Ratele care se protejeaza in mod natural de viol

 

Ratele si gastele salbatice din emisfera nordica, pe care oricine le poate intalni prin parcuri, se numara intre cele trei la suta dintre speciile de pasari ale caror femele sunt violate de parteneri. Insa biologii de la Universitatea britanica din Shelffield au descoperit ca femelele reusesc sa se protejeze in mod natural de atacurile masculilor. Pur si simplu, vaginul acestora devine spiralat, cu pana la opt mici vaginuri false, pentru a impiedica penetrarea din partea masculilor agresivi. Iar daca acestia reusesc sa se apropie de femele, cavitatile din vaginul lor impiedica receptarea spermei nedorite. In acest fel s-ar proteja ratele si gastele din speciile ai caror masculi si-au dezvoltat penisuri mai mari tocmai pentru a putea avea relatii sexuale fara "consimtamantul" femelelor.

 

SURSA:GANDUL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..da da ..tare asta frate ..trebuia pus la sex ..asta ..:pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vaginul acestora devine spiralat, cu pana la opt mici vaginuri false....

 

 

de asa ceva as avea si eu nevoie ...:pardon: :focus:

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ratele care se protejeaza in mod natural de viol

 

Ratele si gastele salbatice din emisfera nordica, pe care oricine le poate intalni prin parcuri, se numara intre cele trei la suta dintre speciile de pasari ale caror femele sunt violate de parteneri. Insa biologii de la Universitatea britanica din Shelffield au descoperit ca femelele reusesc sa se protejeze in mod natural de atacurile masculilor. Pur si simplu, vaginul acestora devine spiralat, cu pana la opt mici vaginuri false, pentru a impiedica penetrarea din partea masculilor agresivi. Iar daca acestia reusesc sa se apropie de femele, cavitatile din vaginul lor impiedica receptarea spermei nedorite. In acest fel s-ar proteja ratele si gastele din speciile ai caror masculi si-au dezvoltat penisuri mai mari tocmai pentru a putea avea relatii sexuale fara "consimtamantul" femelelor.

 

SURSA:GANDUL

 

auzi dar homo-sapiens-ul ar fi in stare sa violeze rata protejata? :))

 

vaginul acestora devine spiralat, cu pana la opt mici vaginuri false....

de asa ceva as avea si eu nevoie ...:P :)

 

pai cum asa ? esti violata des? sau nu-mi spune ! nu iti place sexul si asta e solutia pt a alunga partenerul :))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vaginul acestora devine spiralat, cu pana la opt mici vaginuri false....

de asa ceva as avea si eu nevoie ...:) :)

:P Pentru ce ? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
auzi dar homo-sapiens-ul ar fi in stare sa violeze rata protejata? :P )

 

 

 

pai cum asa ? esti violata des? sau nu-mi spune ! nu iti place sexul si asta e solutia pt a alunga partenerul :P )

 

 

cine stie cunoaste ... :)

 

:P Pentru ce ? :)

 

 

ca sa ai tu de ce te soca....:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ratele care se protejeaza in mod natural de viol

Iar daca acestia reusesc sa se apropie de femele, cavitatile din vaginul lor impiedica receptarea spermei nedorite. In acest fel s-ar proteja ratele si gastele din speciile ai caror masculi si-au dezvoltat penisuri mai mari tocmai pentru a putea avea relatii sexuale fara "consimtamantul" femelelor.

 

SURSA:GANDUL

Penisuri?

Duamne,ai umplut gradina...de ratze si gaste... :P ...dornice... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×