Sari la conținut
Forum Roportal
onukka

sex behavior

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ciao ciao..intreb si eu paici ...cam cat de sanatoasa e masturbarea?sau dauneaza sanatatii??ca cica unii zic ca poti innebuni..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ciao ciao..intreb si eu paici ...cam cat de sanatoasa e masturbarea?sau dauneaza sanatatii??ca cica unii zic ca poti innebuni..

Cine iti baga ideile astea in cap?

 

Esti perfect normal, este normal sa te masturbezi, numai vezi sa nu devina o obsesie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu innebunesti , nu-ti creste par in mana sau mai stiu eu ce se mai vehiculeaza.

Este un act normal , fiziologic , evident poate dauna daca se exagereaza. Totusi nu se recomanda barbatilor inactivitatea sexuala si lipsa masuturbarii pe o perioada ceva mai lunga pt. ca poate aparea o boala localizata la nivelul testiculului si nu este nimic placut in asta .

Deci , masturbeaza-te fara grija , dar cu moderatie :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din cate am inteles, pe langa toate aberatiile zise de mosi copiilor pentru a nu se masturba ... se pare ca intr-adevar ar putea afecta ceva... VEDEREA .. cel putin in cazul baietilor ...sunt eliminate nush ce substante care au treaba cu vderea. NU stiu sigur despre ce e vorba dar am auzit medici vorbind asta... :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De aceea port eu ochelari de vreo cativa ani... Hmmmm :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din cate am inteles, pe langa toate aberatiile zise de mosi copiilor pentru a nu se masturba ... se pare ca intr-adevar ar putea afecta ceva... VEDEREA .. cel putin in cazul baietilor ...sunt eliminate nush ce substante care au treaba cu vderea. NU stiu sigur despre ce e vorba dar am auzit medici vorbind asta... :lol:

 

 

Ascultai pe la usa sau cum ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×