Sari la conținut
Forum Roportal
silver_star

Ochi - parerea voastra

Culoarea ochilor  

90 membri au votat

  1. 1. E nevoie de lentile de contact?

    • da
      10
    • nu
      80


Postări Recomandate

Cum sa fie urati mai? Sunt ochii tai, poarta sufletului tau, sunt perfecti asa cum sunt. Trebuie sa invatam sa ne acceptam asa cum suntem :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum sa fie urati mai? Sunt ochii tai, poarta sufletului tau, sunt perfecti asa cum sunt. Trebuie sa invatam sa ne acceptam asa cum suntem :D

 

SUBSCRIU!

apoi purtarea lentilelor de contact implica anumite inconveniente si riscuri!

Si oricum... arata bine ochii tai!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba ca nu ma accept eu, dar nu mai suport zambetele ironice si mirarile tuturor. Din cauza asta, mi-am format prostul obicei de a nu privi in ochi persoana cu care discut, pentru ca daca il privesc, invariabil, ajunge sa ma intrerupa din ce spuneam cu "ia, mai uita-te o data la mine", apoi un zambet ironic sau "maaaama, n-am mai vazut in viata mea".

 

Si nu inteleg DELOC aceste reactii. Ce, daca cineva are nasul mare, il intrerupi din conversatie si-i spui "ia, sa te vad din profil".

 

In fine, sa zicem ca pot totusi sa trec peste asta totusi. Dar ma intrebam daca nu cumva asta-i indeparteaza pe barbati. Nu am inteles niciodata daca e un defect sau nu, daca e echivalent cu un nas mare, picioare in x, dinti de iepure sau mai stiu eu ce.

 

Din ce ati spus, "sa invatam sa ne acceptam asa cum suntem", deduc ca totusi e un defect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am raspuns cu DA. Daca crezi ca ai o problema si asta te-a facut sa nu mai poti privi oamenii in ochi pentru ca ai impresia ca observa o problema la ochii tai - i-ati lentile de contact. Nu sunt atat de scumpe si pentru linistea si relaxarea ta merita.

Altfel, eu cred ca ai ochi frumosi. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce, daca cineva are nasul mare, il intrerupi din conversatie si-i spui "ia, sa te vad din profil".

 

Uite!

Am cunoscut o fată care chiar avea nasul mare.

Era

Editat de CONSTANTIN*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai ochi frumosi ,nu stiu de ce trebuie sa porti lentile de contact .... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As dori parerea voastra sincera: sunt foarte urati asa? E nevoie de lentile de contact? [ /quote]

 

Intr-adevar , ochii tai sunt deosebiti , asa cum sunt si ochii gri DAR IN NICI UN CAZ URATI ... Parerea mea e ca te stresezi degeaba ... ai vazut taranul prost cum intoarce privirea si comenteaza cand vede o masina mai rara ? Asa se intampla si cu ochii tai ... :focus:

Editat de ISIS76

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din ce ati spus, "sa invatam sa ne acceptam asa cum suntem", deduc ca totusi e un defect.

Ai inteles gresit ... eu ma referam sa ne acceptam asa cum suntem caci suntem perfecti. Mereu ma minunez cat de perfect functioneaza corpul nostru, cum se naste un copil ... Totul este frumos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai ochii foarte interesanti..

si Kate Bosworth are ochii ''colorati'' diferit: unul verde si unul albastru..

ramai asa cum esti,nu are absolut nici un rost sa intervii..

incearca sa scapi de complexe inutile.. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×