Jump to content
Forum Roportal
Ampera

Pisici, pisici, pisici

Recommended Posts

Băbuța asta nu prea mă lasă să dorm :angry:

Mă împinge prin pat, se plimbă pe mine, sare...

Când era mogâldeață, o închideam în bucătărie și dormeam liniștit. Acum știe să deschidă ușile :mad:

IMG_20220815_165840.jpg

Edited by Motorină
  • Like 3

Afara nu poate dormi?   Noi am instalat cateva cutii de carton unu in altu, am pus bucati de carpet ramas de la ultima lucrare, peste care mereu pun tricouri sau prosoape albe ca le place pe alb sa stea.  Au si perne mici si incap comfortabil 2 pisici mature.  Anul trecut au intrat si 3 pui de Raccooni la Lux si nu mai voiau sa plece puii, erau asa de draguti, dupa o baie in apa pisicilor se simteau perfect.    S-au obisnuit cu dormitul in debara, nici de usa nu vor sa vina aproape. 

Acum 2 ore, The Unknown a spus:

Afara nu poate dormi?   

E pisică de apartament. Nici nu e sterilizată. 

A dormit 3 săptămâni afară, în toată viața ei. O săptămână când s-a ascuns prin curte, cu o zi înainte ca noi să plecăm în concediu. Am cautat-o toată ziua, apoi am plecat liniștit la mare. Când m-am întors, am căutat-o la mișto, gândindu-mă că nu a supraviețuit, și a ieșit (după vreo 5 minute de pisăit spre toate colțurile), mult mai slăbuță decât o știam :lol2:

A doua oară s-a strecurat cumva pe ușa apartamentului afară, și a hoinărit prin cartier două săptămâni. Noi am căutat-o zi de zi, dar bineînțeles, a ieșit abia când foamea era insuportabilă.

De la ultima escapadă a rămas foarte atașată de noi, miorlăie și dacă rămâne singură în cameră... 

• Like 1

10 hours ago, Motorină said:

Băbuța asta nu prea mă lasă să dorm :angry:

Mă împinge prin pat, se plimbă pe mine, sare...

Când era mogâldeață, o închideam în bucătărie și dormeam liniștit. Acum știe să deschidă ușile :mad:

IMG_20220815_165840.jpg

Chiar frumoasă! :smile:

• Like 2

Când omul doarme, el trebuie sa aibă ceva sub cap. Măcar o matura. 

IMG_20220827_154931.jpg

• Like 3

Azi dimineata doar am trecut in bucatarie langa usa de mers pe terasa si pisica alba imi miuna afara sa-mi rupa inima dintre oasele respective.  Apuc rapid borcanul cu "bomboane" si-i torn pe jos ca Omu' deja l-a spalat de la furtuna de azi noapte.   Verific dupa cateva minute cat a mancat ca e scumpa mancarea lor, si atrage si pasarile cerului.   Mai devreme i-a oferit mancare si Omu' dar n-a vrut nici sa-l miroase macar, era ceva conserva, astepta pentru mine  :o: