Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Pisici, pisici, pisici

Postări Recomandate

Aici sunt doua mame care își alăptează puii la comun. Mai vine Mustaciosul, un motan tare simpatic și prietenos. Vai cât mai aleargă astea la bietul Mustăcios. Chiar nu înțeleg ce au cu el ca nici la 2 m nu se apropie de pui. Niște isterice. :boxing:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stie alea ce stie, sint mame doar.  Fara efort pisica mea mai demult a sarit in sus dupa o pasare care zbura vreo 3 metri!!!    L-a prins cu o labuta, iar cand a aterizat avea inima pasarii pe o gheara si mai batea  :surrender:  fii-mea aproape a lesinat cand a vazut scena, desi era mare deja.   Au niste talente pisicutele desi in alte momente ai crede ca sint ingerase.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am tot observat gramezi de par alb de pisica in curte, dar acum am vazut cum arata animalul, pe jumatatea de sus este cu blana scurta si noua, dar partea de jos inca e de lapadat.

Nu ma lasa s-o ajut decat se uita trist la mine.    E jalnic de privit, parca-i jumulit.  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce să nu lași pisica să iasă din casă. Explicația e clară și trebuie să o afli

De ce să nu lași pisica să iasă din casă???

*Eu n-as avea pisica daca ar trebui sa stea doar in casa!!!   Nu suport mirosurile, nu exista scuze, doar pana cand sint mai mari decat doi pumni, ca sa nu le ridice vreo pasare rapitoare mare, uriasa chiar, ca sint foarte multe vizibile pe la noi pe sarmele electrice.  Cred ca mancau casa si tot ieseau pisicii mei toti pe cati am avut.   

Intra in casa voluntar de Revelion/Anul Nou si de  4 Julie cand se explodeaza petarde sau arme folosesc multi, cam toti vecinii, si atunci le e frica la pisicii mei.   Intra inainte de intuneric in casa si ocupa locul bine cunoscut si sigur ca nu li se intampla nimic. In rest nu ma iubesc deloc, doar imping usa de securitate din metal, sa faca zgomot, sa le aud ca vor ceva, comunica!   

https://playtech.ro/stiri/de-ce-sa-nu-lasi-pisica-sa-iasa-din-casa-explicatia-e-clara-si-trebuie-sa-o-afli-531194 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 14 ore, The Unknown a spus:

De ce să nu lași pisica să iasă din casă???

Ca sa traiasca mai mult. Afara se umple de paraziti externi si interni, eventual mai ia vreo boala naspa.

Pisicile sunt 100% incompatibile cu traficul de masini. Se arunca in strada la ghici.

In apartamente traiesc peste 10 ani, in strada mult mai putin.

Eu am avut doi motani lasati pe afara, unul a trait 6 ani, celalalt 2-3. Aveau mereu rani ciudate, muscaturi de caine, boli de piele.

Motanii necastrati sunt si prostuti, cand e perioada de imperechere umbla murdari, flamanzi, batuti, etc.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pisicii mei au fost si in gura de Coyote, ca in lunile de iarna coboara de pe deal sa caute mancare, le e lene sa vaneze iepuri precum la pisici sa prinda soareci.

Ai mei au peste 15 ani si au trait in curte, trec strada dar ei stie cand, dar sint atenti la trafic, semn ca mai sint aici cu noi.   

Sint dusi la Veterinar periodic, ca omu' merg si ei la testari.    In casa sint mai multe mirosuri care nu le plac la animale: parfumuri spray-uri chimicale de frecat cuptor, prin baie si bucatarie, pe computer, de spalat haine, geamuri, de gatit ardei iute cateodata, etc., nici eu n-am aer de multe ori.    

Dar ceea ce detest este wc-ul lor sa fie in casa!!!   Asta nu se va intampla niciodata  :no:  daca moare mosu' ... am terminat si cu pisici.   Arunc aproape totul si nu vreau sa am extra chestii de facut, plus mizerie sa adun.    N-o sa le fiu sclava lor asta-i sigur.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am timp sa pun o poza cu Lora Tricolora. Moto i-a dat numele de cand era numai ochisori. Acum e marisoara, are doua luni si e foarte jucausa. Sper sa imi fac timp...:resent:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×