Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Pisici, pisici, pisici

Postări Recomandate

Acum 3 ore, Motorină a spus:

Cam la nivelul asta am ajuns. Orice o deranjeaza, miauna la mine, iar problema este ca eu inteleg ce vrea :ph34r:

Stii ce-i la noi in parcare zilnic ... jale, ca le vine rau de la orice in ultima perioada, cum imbatranesc.   Nu vor sa manance pui din supa cum mancau pisicii de mai demult ce-i aveam, si orice mananca, il sau afara de nici n-am chef de iesit din casa.   Am zis mosului sa-i duca la doctor, dar ne va costa mult si sint bune de adormit deja, cea neagra de 10 ani e bolnava, doctorul a zis sa-l punem la dormit dar inca nu vrem ca se inteleg foarte bine si se iubesc pisicii.   Cea alba inca nu-i acolo dar nu mai are mult, da si el totul afara orice ar manca.    Eu le-as adormi pe amandoi decat sa curat dupa ele de 4 ori pe zi sau de cate ori este necesar, si sa mai dau si bani pe mancarea lor!!!   Fiul nu vine acasa ca nepotul este alergic la pisici ...

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 20 ore, The Unknown a spus:

  Fiul nu vine acasa ca nepotul este alergic la pisici ...

Aoleo, saracul. A iesit la teste alergia? La cei mici se mai schimba alergiile, daca nu sunt genetice. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca a fost testat, insa mi-au spus ca au fost la cineva cu pisici in vizita, animalute care traiau in casa, doar pentru vizita au fost dusi la vecini si i-a fost rau copilului.  Au iesit pete groase rosii pe tot corpul si unde era imbract si au plecat imediat la spital parca.    Prietenii au inteles conditia, desi pe fiul meu dormea pisica in casa pe vremuri, se urca si in pat la picioarele nu conta cui, ca lasam ceva alb, un prosop sau tricou vechi si ala era locul se stat.   O sa le intreb, dar genetic NU suferim de nimic nici unu din noi, asta s-a testat recent.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

xScreenshot-2022-07-20-at-21.35.45.png.pagespeed.ic.5zfmgoQpWJ.webp

Choupette, pisica milionara in Dolari, Euro sau ce vrea este cea mai bogata felina de pe planeta Terra, singura mostenitoare al averii lui Karl Lagerfeld.  Precis stie sa joace si pe Stock Market sa nu iasa in pierdere cu situatia financiara de azi si prefera The Candle Light Dinners!!!   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aruncați la gunoi... Bine că suntem cel mai credincios județ :angry:

Am înțeles că sunt de câteva zile aici. 

IMG_20220726_202333.jpg

IMG_20220726_202332.jpg

IMG_20220726_202330.jpg

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa ii duci acasă și sa le dai lapte. Sa le pregătești un culcuș călduț și sa te joci mult cu ei. Foarte frumoși. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma pot ocupa de ei...

Le-am dus o cutie cu branza si smantana. Nu sunt foarte flamanzi. Problema este ca se joaca in strada.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, Motorină a spus:

Nu ma pot ocupa de ei...

Le-am dus o cutie cu branza si smantana. Nu sunt foarte flamanzi. Problema este ca se joaca in strada.

Sunt mici, nu cred ca stiu manca prea bine, asta nu inseamna ca nu sunt flamanzi. Pacat ca nu ii poti lua in curte desi nu stiu ce preocupare speciala ar avea nevoie. Macar ii iei de pe strada. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×