Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Pisici, pisici, pisici

Postări Recomandate

pisica.jpg?resize=300%2C300&ssl=1  https://www.animalzoo.ro/ce-pot-invata-pisicile-sunt-mult-mai-inteligente-decat-se-credea/?utm_medium=parteneri&utm_source=evz.ro

"Ce pot învăța pisicile. Sunt mult mai inteligente decât se credea conform unui studiu al unor oamenii de știință din Japonia."

M-am convins eu mai demult ca sint mai inteligente decat multi din vizitorii mei!  Pe unii nici nu vor sa-i vada, se ascund asa de bine ca si CIA ar avea probleme sa le gaseasca  :bb:

Inteleg maghiara!!!   Stie care din noi in care camera stationam, merg sub scaunul meu in bucatarie ca le-am facut special loc de ascuns daca nu vor sa fie vazute!!!   

Meseria de prins soareci nu vor sa invete!   Am cumparat si soricei de jucarie cu baterie sa chjitaie, are si blana, dar il considera doar un prieten.

Urechile la catelul fiicei meu l-au atacat si ros ca el a intrat in culcusul lor de bucurie sa se joace ... plangea de numa' catelul.  Cand Bursucii au ocupat locul lor de dormit, au fugit de acolo si au lasat pe cei 3 pui sa doarma si sa manance ...  Este ciudat si felul in care ei rezolva problemele!!! 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hormonul care lungește viața șoarecilor. Cu ce ne ajută pe noi?

Lectii de prins  șoareci ... cand pisica nu prea are chef de ceva cu blana in farfurie!!! 

Hormonul-care-lungeste-viata_pixabay_descopera-4.jpg

Mai rare sint aceste grote in zidurile zilelor noastre unde-si au Headquarter-ul soriceii ... a ramas doar in basme!!!

https://www.descopera.ro/galerii/20056645-hormonul-care-lungeste-viata-soarecilor-cu-ce-ne-ajuta-pe-noi?pic=5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu, vorbim ...   are ceva sa ne spuna, vrea alt tip de mancare sau alte boabe/bomboane le zic eu, Treats din alea bune ca ai mei mereu ma miauna sa le mai dau. 

Cat treats temptations: - th?id=OP.qwRWU70D%2bFujzg474C474&o=5&pid=21.1&bw=0&bc=FFFFFF&w=174&h=174th?id=OP.Ip%2fANbYOigsb0w474C474&o=5&pid=21.1&w=174&h=174

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E perioada împerecherii. Arata ca naiba toate pisicile. Motanii slabi și bătuți, mâțele slabe și se tăvălesc nonstop. 

Doar a mea se joacă toată ziua, de parcă ar avea 12 luni, nu ani :happy:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe la noi Martie este una din perioadele astea HOT, ca acum este cam fierbinte totul de la Soare, sint 38*C la 3:00 PM,  va ajunge si pan'la 42*C si azi ca si ieri si maine ... 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×