Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Pisici, pisici, pisici

Postări Recomandate

Prima zi de "freelancer", iar in loc de mecanica, am primit o alta comanda de ambulanta veterinara :crazypilot:

Motanul din imagine s-a accidentat prin casa, iar acum are probleme la coloana. Sub tratament isi revine complet in cateva zile, dar problema recidiveaza din cand in cand :sad:

Nu este disponibilă nicio descriere.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce gras e... o fi alunecat de undeva si o fi dat cu fundu de pamant.... sa-l puna la dieta, sa le spui, daca tot esti de la ambulanta.... :o:

Mi se pare ca mițele astea traite in casa si de rasă au o gramada de probleme de sanatate. Astea de pe la mine nu au nici pe dreacu, numai gauri in cap, au motanii, de la lupte. :bb:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a îngrășat de la primul tratament. 

Are 11 ani, nu știu dacă are voie pe afară. Bolnăvicioși mi se par toți motanii necastrati, mai mult de 6 ani nu mi-a trăit nici unul. La 3 ani erau deja moși :laugh:

Acum am o tricoloră de 11 ani, e mult mai mișto decât un motan :happy:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mami a noastră si-a mutat cei cinci fii pe care i-am hrănit, îngrijit, îmbăiat, iubit, zmotocit.... Și nu știm unde au dispărut. Oare vor mai veni în vizita, măcar? :resent:

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa o demenajare n-am mai vazut sau auzit, dar nici n-am experienta lunga cu pisici.   La noi vin toti din vecinatate sa manance, iar avem un raccoon, fara familie ca apare singur, mai sta si sub masina pana-i calea linistita.   Cert este ca noi mereu am dus la Vet pisicii calatori si doar 1 n-a fost fixat sa nu se inmulteasca, altfel as fi avut o ferma, ca mosu' nu mai poate dupa feline.   Dupa astea ce avem, nu se va mai intampla adoptare, eu n-am chef sa stau dupa ei cu sevicii la fiecare miaunat.   

Parca este traditie pisicaceasca mutarea asta???  

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Motanul Giallo de 6 ani a luat un picior/ rudă/ lemn de la vreun vecin binevoitor peste spate si are fractura de bazin. Doctorul a zis ca daca merge pe picioarele lui, se vindeca. Daca nu i-am spus de 1000 de ori sa nu mai umble aiurea in vecini. Dupa ce isi mai revine va fi castrat. 

Duamne... numai pisica sa nu fii. :resent:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oh, ce animal a putut sa fie acel OM???   Saracul de pisoi, nu stiu daca va ajuta castrarea in sensul ca nu se va mai duce prin vecini, doar ca este steril.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 31.08.2021 la 12:51, Rodica` a spus:

Duamne... numai pisica sa nu fii. :resent:

Eu nu mai vreau pisici liberi. Prefer să îi țin în casă majoritatea timpului, iar când se poate, să îi las în curte supravegheați, ca pe copii. 

 

Poze noi cu 'blondul'. Stă mereu în preajma mea 

 

IMG_20210910_181237.jpg

IMG_20210910_181243_468990298579476.jpg

IMG_20210910_181301_468948096217503.jpg

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×