Sari la conținut
Forum Roportal
Ampera

Pisici, pisici, pisici

Postări Recomandate

La mine la fel vin sa se serveasca din mancarea uscata al pisicilor noastre ca este una mai usor de folosit, doar atinge cu capul si curg boabele cand ai mei se intind la soare sau dorm sub un brad!!!   Altfel ar iesi cu scandal ca-si defend ce-i al lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cumpar mancare pentru ei. Am "adoptat" un motan bolnav acolo, surd, fara blana, vai de capul lui... L-am hranit aproape zilnic, si-a revenit blana, a prins proportii, si-a revenit si vocea.

Am incercat sa-i pun picaturi pentru o potentiala otita, era sa raman fara piele, si nu se mai apropia de mine cateva zile; si-a revenit asa.

Acum nu mai sta doar la mine, cred ca si-a gasit stapan, ori avea si s-a intors acasa (stapanul).

Oamenii de la tara sunt si prosti, daca vad un animal urat (slab, bolnav), il fugaresc. Daca pleaca de la mine cu blana lucioasa si burta plina, il vor inapoi, ca deh, "uite ce frumos e".

Am vazut prin camerele de supraveghere ca de boabele alea se bucura si cativa arici, unul imens, cat o pisica :w00t:

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi au fost nervosi pisicii, toata ziua au stat langa noi foarte aproape dar nu voiau sa intre in casa desi le-am explicat ca au cate-un locsor unde sa se aseze ca au mai stat acolo.   Eu vorbesc cu ei mereu, stiu ca ma inteleg, au intrat dar usa a ramas deschisa, m-au urmarit pana la cuibul pregatit pentru ei in cutii de cartoane captusiti cu plastic gros si pe urma burete sa fie moal, peste care prosoapele lor bine spalate cu bicarbonat sa n-aibe miros urat.      Le-au mirosit si acceptat dar n-au vrut sa stea in casa, era cald pentru ei, rece pentru omu' bolnav!!!  Am pus apa proapata si boabe mai scumpe in containerele lor pe locuri unde mancau in casa mai demult si imediat au terminat boabele, au baut si apa inainte sa iasa din casa. 

Vreau sa cred ca simteau ceva cu Halloween,  de asta nu plecau departe de noi.  La TV au spus ca nu se vand pisici negre in luna Octombrie!!!   Eu am una alba si una neagra!!! 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pisicii stau in debara bagati bine in patul lor ca afara sint doar 5*C, acolo au comandat cina si mosul le-a servit.   Nu vor sa intre in casa pentru la noapte, desi au mai fost dar demult.  Le-am preparat cutie noua din lemn, pe care am captusit dublu cu carpet si am pus prosoape mari in care se pot ascunde ca si sub plapuma.   Nu este chiar pe ciment, la 5 cm pe un stativ de la ceva mobila.   Mi-e mila de ei da refuza intrarea in casa de frica sa nu le ducem la doctori.   Eu nu-si pierd memoriile de la ultima vizita in spital.  

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pisicii nostri mananca si noaptea ca le e foame, miauna sa le dam mancare.   Tocmai am terminat supa de pus in containere in frigider si am preparat pui cu supa si in farfuriile lor. 

Candva adorau  dar azi, a facut una de vreo 5 pasi inapoi si o mutrisoara ca ea nu mananca asa ceva de curand, dar tot miauna de foame, cred.   Conserva l-au terminat imediat.

Mi-ar fi placut daca mancau si altceva!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pisicii din Muzeul Hermitage din Rusia au primit mostenire de la un doctor francez 3000 de Euro recompensa pentru munca buna de a prinde soriceii si sobolanii sa nu distruga muzeul.

AFP6296196845458956491898979053487919389555-russia-culture-history-arts-animal-museum-1.jpg

The Hermitage is home to nearly 70 cats whose job is to hunt for rodents in Russia's largest museum

A French doctor has bequeathed 3,000 euros to celebrated cats that live in the basement of the Hermitage museum, a world-renowned art gallery in Russia's second city Saint Petersburg.    La Paris in Muzeul Militar unde-i si sicriul lui Napoleon, din buzunarul unei uniforme militare se uita la noi un soricel  :bb:   Cand s-a familiarizat cu noi, eu si fii-mea, ne-a aratat si unde sa-i punem ceva de mancare, era sub geamul care ne separa o gaura in lemn, pe vremuri era o creanga mica dar dupa sute de ani, a cazut dopul si se putea baga cu ceva efort mancare.     Astea comanda de la fast food hamburgers am impresia, nu cred sa manance ce prind.  Pentru ai mei pisici eu a trebuit sa prind soricelui care doar traversea curtea pe langa gard, dar pisicii mei nu erau deloc interesati.  Credeau ca-i o pasare, il aruncau in sus sa zboare, pana l-au terminat. 

 

Wealthy French Man Leaves Money in Will to 50 Cats Who Live in a Russian Museum (msn.com)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×