Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

eu beau ceai verde in fiecare zi d aprox 4 luni si pot spune k ma ajuta f mult q digestia si imi pastreaza si silueta:)...d vreo luna am auzit la tv k ar avea efecte de regenerare a celulelor si am inceput sa ma spal si p fata q el. pt fata, pe langa ceai verde, mai folosesc si ceai d musetel si am ajuns la concluzia k sunt mai bune decat orice geluri d spalare faciala sau alte creme si nu produc nici alergii sau alte iritatii, iar tenul arata mult mai bine, e mai curat si nici nu imi mai apar atatea cosuri k inainte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si pe mine ma ajuta la digestie, dar in primul rand m-a ajutat cu dependenta de cafea si tutun.

inainte nu puteam sa deschid ochii, ma impiedicam (la propriu) fara cafea dimineata si acum am ajuns sa beau cafea dimineata in weekend pt ca e prietenul meu acasa dimineata si "ne bem cafeaua impreuna". dar in schimb, nu simt nevoia sa o beau, ma trezesc perfect si fara. iar despre fumat, acum fumez ocazional, pentru ca imi place.... daca fumez o tigara la 3-4 zile e mult...

si am descoperit de la fares, ceai verde cu lamaie si aroma de vanilie, e excelent, pacat ca il gasesc foarte greu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si mie imi place foarte mult ceaiul verde!! si toate produsele care contin ceai verde. momentan folosesc un sampon cu ceai verde si sunt foarte multumita!! si miroase super!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in farmacii si la supermarket se gasesc cutiute cu ceai verde frunza de la celmar. e mult mai bun decat pliculetele .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu beau ceai verde simplu sau cu menta sau scortisoara. mi se pare bun la gust si e foarte sanatos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi place foarte mult ceaiul verde, dar si cel negru. Simplu, cu lamaie, la pliculet, frunze...ajuta la digestie, a inlocuit cafeaua si ma simt mult mai bine de cand beau ceai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×