Sari la conținut
Forum Roportal
your_angel

Gelozia, motiv de tristete

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

n-ai cei face...cred ca nu te poti vindeca de gelozie.....eu la fel sunt foarte geloasa si cit mam staruit sa ma abtin nu pot si gata si inteleg ca mai rau fac cu asta dar nu pot :crazy: ;)

Editat de Lyna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

gelozia = rascruce de vanturi... nu aduce nimic bun.

 

Chiar daca in oricare dintre noi exista o anumita doza, fireasca, pot sa va spun ca m-am ,,vindecat instant" de cand cu problemele care au navalit in viata mea si care mi-au demonstrat ca viata bate filmul. (Niciodata nu rosteam nimic... gelozia isi ducea batalia in sufletul meu). Acum nu ma mai afecteaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru inceput hello tuturor...sunt noua pe aici...ceea ce vroiam sa va intreb este cum stati cu gelozia si mai ales daca , considerati ca se poate vindeca...am pus-o aici pentru ca mi se pare un motiv de tristete...e trist sa vezi cum esti privat de libertate din cauza iubirii...sau ajungi tu sa privezi persoana iubita de libertate din cauza nesigurantei tale...

 

Si eu sunt gelos.Gelozia apare atunci cand iubesti....uneori e un rau necesar pentru ca asa-ti dai seama cat de mult tii la persoana pe care o iubesti.Se poate vindeca doar atunci cand iti esti convins 100% ca persoana iubita nu te va insela..........parerea mea :roll:

Editat de scorpi_on

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt geloasa din scutece . Va zic eu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gelozia apare din nesiguranta, iar nesiguranta este un motiv de tristete, asa ca Q.E.D.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×