Sari la conținut
Forum Roportal
dollce

dragostea adevarata....

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna!

sunt casatorita,am un copil si totusi nu m-am simtzit niciodata implinita pana in momentul in care m-am indragostit si iubesc cu adevarat un barbat care la randul sau este casatorit si se afla la a doua casnicie...ne iubim enorm ,e de necontestat,insa el nu vrea sa renuntze la casnicia lui ptr mine ptr ca tzine prea mult la cei care ar fi afectatzi din ruperea legaturilor care exista momentan,el vrea o relatzie secreta kiar si pe termen lung....eu ce sa fac?: sa imi insel sotzul cu el,as fi in stare ptr ca il iubesc enorm si sa continuam asa,pana cand?; sa ii dau ultimatumuri? ...nu pot face asta ptr ca stiu ca atunci il pierd si nu vreau asta....ce sa fac??? va rog ajutatzi-ma,orice sfat e binevenit!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu da pasarea din mana pe cea de pe gard ! Tu ai o familie si doar la ea sa te gandesti. Doar pentru familia ta sa te lupti in viata asta !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici acum nu imi explic de ce se insoara lumea aiurea. Sa fie plictiseala asa de mare sau pur si simplu nu recunosteti ce va comunica simturile? Inainte de a lua o decizie trebuie sa te gandesti in primul rand la efectele care vor rezulta din luare unor decizii. Oricum orice ai alege cineva tot o sa aiba de suferit asa ca mare grija...........

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici acum nu imi explic de ce se insoara lumea aiurea. Sa fie plictiseala asa de mare sau pur si simplu nu recunosteti ce va comunica simturile? Inainte de a lua o decizie trebuie sa te gandesti in primul rand la efectele care vor rezulta din luare unor decizii. Oricum orice ai alege cineva tot o sa aiba de suferit asa ca mare grija...........

 

e simplu de ce m-am casatorit....n-am stiut ce inseamna iubirea,nu pot sa explic in cuvinte....credeam ca respectul si simpatia ce o aveam ptr sotzul meu cand l-am cunoscut se numeste iubire....dar nu e asa ...am descoperit doar la 25 de ani ca dragostea inseamna sa te topesti cand vezi omul iubit si sa vrei numai iubire de la el nimic altceva.....

 

 

Nu da pasarea din mana pe cea de pe gard ! Tu ai o familie si doar la ea sa te gandesti. Doar pentru familia ta sa te lupti in viata asta !!!

 

si ce sa fac? sa ma prefac ca imi doresc sotzul cand de fapt nu e asa?

cum sa fac dragoste cu el cand de fapt nu il doresc,eu doresc pe altcineva?

Editat de dollce

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum sa fac dragoste cu el cand de fapt nu il doresc,eu doresc pe altcineva?

:) Pai ce , pentru tine sa iubesti inseamna sa faci sex ? :) Dragostea cea adevarata este SACRIFICUL pentru familia ta !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) Pai ce , pentru tine sa iubesti inseamna sa faci sex ? :) Dragostea cea adevarata este SACRIFICUL pentru familia ta !

 

nuuuuu......

sex fac cu sotzul meu sau singura....dar eu vreau sa fac dragoste.....sau ce,daragostea adevarata inseamna a renuntza la dragoste ca n-am intzleles?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nuuuuu......

sex fac cu sotzul meu sau singura....dar eu vreau sa fac dragoste.....sau ce,daragostea adevarata inseamna a renuntza la dragoste ca n-am intzleles?

Daca pentru tine e mai important sa faci sex , sau dragoste , asa cum spui tu decat unitatea propriei tale familii ...atunci ......vei trage consecintele; nu imediat ci in anii care vor urma ! Fiecare cum isi asterne , asa va dormi !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) Pai ce , pentru tine sa iubesti inseamna sa faci sex ? :) Dragostea cea adevarata este SACRIFICUL pentru familia ta !

...sau:daca tu la a face "dragoste" spui "sex" atunci cum ramane cu partea asta,o sacrific ptr ce,ptr care dragoste adevarata,vorbesti cumva de calugarie si n-am intzeles eu aluzia?

 

Daca pentru tine e mai important sa faci sex , sau dragoste , asa cum spui tu decat unitatea propriei tale familii ...atunci ......vei trage consecintele; nu imediat ci in anii care vor urma ! Fiecare cum isi asterne , asa va dormi !

 

 

bine! itzi dau dreptate ca este importanta familia,dar cum ramane cu dragostea sau sexul cum ii spui tu? fa-ma te rog sa intzeleg sau astea nu sunt importante? nu fac parte din viatza?

 

deci in acest caz ptr mine sacrificiul ar fi sa ma culc cu sotzul meu kiar daca nu il doresc,merge?

vai ce rescunoscator mi-ar fi daca ar sti,nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
bine! itzi dau dreptate ca este importanta familia,dar cum ramane cu dragostea sau sexul cum ii spui tu? fa-ma te rog sa intzeleg sau astea nu sunt importante? nu fac parte din viatza?

Daca tu ma vei face sa inteleg : in cazul tau ce are prioritate : FAMILIA ta , sau "dragostea" pentru barbatul despre care ai scris ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca tu ma vei face sa inteleg : in cazul tau ce are prioritate : FAMILIA ta , sau "dragostea" pentru barbatul despre care ai scris ?

 

ptr mine dragostea este importanta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×