Sari la conținut
Forum Roportal
damago

Vrei sa-ti cumperi un aparat foto si nu stii care?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cat de ceva vreme camera asta Nikon Coolpix S10 si nu o gasesc. e model vechi si gasesc pe ebay sau Amazon numai 'vechituri obosite'.

 

ce alyfel de camere mai sunt de genul asta, unde sa se intoarca ecranul sa vad ce pozez? vreau sa fie micuta ca si asta, sa fie usor de luat in buzunare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cat de ceva vreme camera asta Nikon Coolpix S10 si nu o gasesc. e model vechi si gasesc pe ebay sau Amazon numai 'vechituri obosite'.

 

ce alyfel de camere mai sunt de genul asta, unde sa se intoarca ecranul sa vad ce pozez? vreau sa fie micuta ca si asta, sa fie usor de luat in buzunare.

 

 

asa mici nu stiu daca mai sunt,

eu am avut un Canon Powershot cu ecran care se învârtea în toate partile, dar era un model mai vechi, nu stiu ce mai au nou acum.

 

cauta la Canon Powershot, poate gasesti ceva.  e însa ceva mai marisor decât nikonul tau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Sunt complet noua in domeniul fotografiei mai avansate si ma pregatesc sa imi cumpar primul DSLR. Modelele care se incadreaza bugetului meu sunt Canon 650d si 700d si ma intrebam ce ar trebui sa aleg dintre aceste 2 kituri: Canon 650d + obiectiv 18-135 IS STM si Canon 700d + obiectiv 18-55 IS STM. Ma intereseaza un DSLR pentru fotografiere de peisaje (in general fotografie de vacanta) si pentru inregistrare video de buna calitate pentru youtube si de aceea am ales 2 kituri cu obiective STM. Ce ar trebui sa aleg? Va multumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Sunt complet noua in domeniul fotografiei mai avansate si ma pregatesc sa imi cumpar primul DSLR. Modelele care se incadreaza bugetului meu sunt Canon 650d si 700d si ma intrebam ce ar trebui sa aleg dintre aceste 2 kituri: Canon 650d + obiectiv 18-135 IS STM si Canon 700d + obiectiv 18-55 IS STM. Ma intereseaza un DSLR pentru fotografiere de peisaje (in general fotografie de vacanta) si pentru inregistrare video de buna calitate pentru youtube si de aceea am ales 2 kituri cu obiective STM. Ce ar trebui sa aleg? Va multumesc anticipat!

Cum adica "complet noua in domeniul fotografiei avansate"? Eu am un aparat care face cele mai reusite foto macro pentru a captura natura. Imi place sa surprind gaze si insecte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Sunt complet noua in domeniul fotografiei mai avansate si ma pregatesc sa imi cumpar primul DSLR. Modelele care se incadreaza bugetului meu sunt Canon 650d si 700d si ma intrebam ce ar trebui sa aleg dintre aceste 2 kituri: Canon 650d + obiectiv 18-135 IS STM si Canon 700d + obiectiv 18-55 IS STM. Ma intereseaza un DSLR pentru fotografiere de peisaje (in general fotografie de vacanta) si pentru inregistrare video de buna calitate pentru youtube si de aceea am ales 2 kituri cu obiective STM. Ce ar trebui sa aleg? Va multumesc anticipat!

Obiectivul 18 - 135 e mai versatil decat celalalt (zoom 7,5x vs. 3x). 700D e mai nou. Combinatia ideala ar fi Canon 700d + obiectiv 18-135 IS STM. Ambele obiective sunt OK pentru peisaje sau video.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Obiectivul 18 - 135 e mai versatil decat celalalt (zoom 7,5x vs. 3x). 700D e mai nou. Combinatia ideala ar fi Canon 700d + obiectiv 18-135 IS STM. Ambele obiective sunt OK pentru peisaje sau video.

 

Stiu ca aceea ar fi combinatia ideala insa pretul este mai ridicat. Cele 2 kituri pe care le am eu ca variante sunt amandoua la acelasi pret si de aceea nu stiu ce sa aleg..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu ca aceea ar fi combinatia ideala insa pretul este mai ridicat. Cele 2 kituri pe care le am eu ca variante sunt amandoua la acelasi pret si de aceea nu stiu ce sa aleg..

Calitatea imaginii este aceiasi la ambele aparate. 700D este un 650D cu alta denumire, diferentele intre ele sunt putine. Vezi aici: http://www.snapped.ro/teste-aparate-foto/canon-700d-dslr-review.htm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×