Sari la conținut
Forum Roportal
MiniME

Ce fel de spaghete va plac?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

este procedura de baza pentru prepararea unui pate in casa ...

 

Asta n-am recunoscut din reteta pentru ca nu prea fac pateuri, iar cand mai faceam, morcovi nu erau pe lista, pateul meu de ficat seamana cu caltabos cu ficat, M

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Paste in general cu tocanita de vita, cand am mancat prima oara nu stiam ca exista si spaghetti, pastele faceam in casa si le taiam dupa cum voiam. Macaroane cumparam rar!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi o sa mancam niste paste in forma de pahare de bere!!! asa vine din Germania intr-un magazin cu produse europene, Beer Mug Pasta :crazy: este si super Kosher si prepar un sauce cu carne tocata de vita si rosii proaspete ca e mai bun decat din conserva!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prepar ceva nou, am cumparat din magazinul Costco Tortelloni cu 7 branzeturi Di Amante din Italia si-i prepar un sauce din rosii proaspete. O sa vad daca au meritat banii, 3 pounds au costat 8 dolari si un pic, o sa pun si nuci rase pe langa branza Parmezan pe deasupra!!!

Abia astept sa fie gata si-l mananc cu salata verde.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abia astept sa fie gata si-l mananc cu salata verde.

 

N-am ajuns pan-acolo ca erau buni de aruncat tortelloniile, putea casa cand se fierbeau ca branza era deja maronie adica stricata iar pasta veche, de o varsta cu secolul trecut.

Puteam sa arunc la pasarile calatorare din curte, dar 8 dolari parca-s multi ... in criza!

Azi le-am dus inapoi in magazin chiar si pe cele din apa si mi-au dat inapoi banii.

De obicei nu cumpar mancare doar ingrediente, dar de data asta mi s-a facut o pofta de altceva decat mananc de obicei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un alt dezastru de paste am cumparat, spaghetti "par de inger" foarte subtire sa fiarba mai repede si doar dupa 45 de minute de fierbere au fost al dente!!! Pe cutie scrie 5-8 minute de fiert insa de multe ori e nevoie de mai mult deact pentru a face sosul. Sintem tare dezinformati de ceea ce cumparam ca Made in Italy, ca-mi amintesc in Europa fierbea in cateva minute pastele din cutie. Sa ne arunce-n carca ce iese din uz de acolo??? Nu tin minte in San Diego sa fi avut aceasta problema, dar in ultima vreme in Arizona doar uscatura dezhidratata ne ofera magazinele si nu la ieftinire deloc!!! pachetele de 0,454 gr costa peste 1 dolar cel mai ieftin din faina alba, ca cele cu spanaca sau altceva si faiana integrala costa mult mai scump. Chiar vor sa facem paste-n casa???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca erau de pe vremea crizei rachetelor din Cuba, si le tineau pentru apocalipsa, si daca nu a venit...ce era sa faca cu ele ? :crazy:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×