Sari la conținut
Forum Roportal
nutzu313

Credite

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ai credit, ai datorii - esti sclav

 

 

ai credit = ai valoare (care-ti produce si profit) = esti cineva => viitor asiugrat

 

stiu ca nu vezi ca mine toate astea dar poate intr-o zi ajungi la concluzia mea.

 

nu vreau sa ma laud dar pe casa in care locuiesc am obtinut un profit de $350.000 in 15 ani.

daca nu era credit, locuiam cu chirie si nu aveam nimic doar niste CEC-uri sau saving accounts.

ma simt o sclava foarte libera !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna dimineata

 

Va rog, ma poate ajuta cineva cu o informatie? Cetelem acceseaza Biroul de Credit?

A obtinut cineva un credit de la ei?

 

 

Da acceseaza biroul de credite . Eu am incercat si m-au gasit cu intarziere dar nu e obligatoriu sa nu dea credit, ei tin cont foarte mult de situatia familiala :casatorit sa fii adica. adica la mine a contat mai mult asta decat salariul...deloc de nu luat in seama..adica unul destul de mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da acceseaza biroul de credite . Eu am incercat si m-au gasit cu intarziere dar nu e obligatoriu sa nu dea credit, ei tin cont foarte mult de situatia familiala :casatorit sa fii adica. adica la mine a contat mai mult asta decat salariul...deloc de nu luat in seama..adica unul destul de mare.

 

 

Multumesc pentru raspuns.Dar daca gradul meu de indatorare este foarte mare mai am vreo sansa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma poate ajuta cineva cu o informatie : de unde as putea lua un credit de 4000 EUR pe termen de 10 ani?

 

Gradul meu de indatorare este foarte mare. Cu restante nu ma stiu, doar ca am o problema cu cei de la telefonia mobila.

Stiti daca acum raporteaza si ei la biroul de credit?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va rog sa ma ajute cineva.Sunt intr-o situatie imposibila. Acum 5 ani am facut un credit pentru cineva pe numele meu in suma de 2000 RON ( bani actuali) urmand ca ea sa plateasca ratele. Dupa 1 an si jumatate m-am trezit ca de fapt ea nu a platit nici o rata iar datoria s-a urcat la suma de 10 000 RON.Pentru ca nu stia sotul meu am imprumutat urgent bani de la camatari pentru care am platiti dobanzi enorme 15% pe luna. tot am facut credite ca sa pot acoperi dobanzile dar banii nu am reusit sa-i dau. La ora actuala am grad de indatorare foarte mare, iar in ultima luna nu am mai reusit sa-mi platesc ratele la banci.

Acum si camatarul imi cere banii. Suma e de 4000 EUR.Cine ma poate ajuta cu o solutie? Va rog sunt intr-o situatie disperata. Sotul meu in continuare nu stie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×