Sari la conținut
Forum Roportal
Alethia

Motociclisti de pe Roportal!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

..cat despre enduro..nu am mers si cred ca ar fi cu amintiri un urcus pe munte..desi la inaltimi prefer linistea mersului pe jos..iar pe asfalt cele sport..

 

..cu mare placere te-as indruma daca m-as pricepe.. din pacate pensionar dar nu si veteran in domeniu.. ;) dar e si chestie de gust si scop, in alegerea unui model..

[/color]

Orice mi-as cumpara il voi folosi 90% in oras. In Cluj e greu cu parcarea, poti ajunge aproape oriunde cu masina dar nu poti opri. Cu scuterul m-am descurcat de minune, dar a durat putin...si intr-adevar, este incomod la inceput si ma trezeam apasind frina de picior ca la motoarele cu viteze...Pe "enduro" tot in oras, doar ca m-ar tenta sa merg cu el si la cite-un pescuit...si cu enduro mai ai avantajul ca daca treci peste o groapa rezonabila nu lipesti trinta ca si cu scuterul care este facut numai pentru asfalt ca-n palma...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

..intr-adevar enduro e multi functional..dar merita pe deplin o sportiva..mai ales daca ai si bugetul negesar pt a sustine achizitia..singurul dezavantaj este ca nu o poti folosi pe orice vreme si oriunde..dar parca acest inconvenient face cumva parte si din farmecul unui motor sport..

..pt ca vrei strict pt oras :doh: subiectivitatea ma impinge sa-ti spun sa-ti completezi trairile motocicliste si sa iei ceva sport..spui ca ai mers ocazional si probabil ai simtit diferenta dintre o sportiva si restul..dar indiferent ce ai lua, vezi poate gasesti un mecanic mai priceput si binevoitor sa-si dea cu parerea..

 

apropo de gust..desi imi place cel mai mult honda..imi face cu ochiul si harley davidson si ninjulita de la kawasaki..

..de la harley am vazut cateva modele care mi-au placut (eu daca e sa iau ceva..iau second hand) si chiar am mers cu unu si mi-a intrat un pic sub piele..iar sunetul lor specific devine foarte repede ceva familiar de care nu mai scapi..

deci ai grija ce-ti place ca te poti imbolnavi :D)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..intr-adevar enduro e multi functional..dar merita pe deplin o sportiva..mai ales daca ai si bugetul negesar pt a sustine achizitia..singurul dezavantaj este ca nu o poti folosi pe orice vreme si oriunde..dar parca acest inconvenient face cumva parte si din farmecul unui motor sport..

..pt ca vrei strict pt oras :) subiectivitatea ma impinge sa-ti spun sa-ti completezi trairile motocicliste si sa iei ceva sport..spui ca ai mers ocazional si probabil ai simtit diferenta dintre o sportiva si restul..dar indiferent ce ai lua, vezi poate gasesti un mecanic mai priceput si binevoitor sa-si dea cu parerea..

 

apropo de gust..desi imi place cel mai mult honda..imi face cu ochiul si harley davidson si ninjulita de la kawasaki..

..de la harley am vazut cateva modele care mi-au placut (eu daca e sa iau ceva..iau second hand) si chiar am mers cu unu si mi-a intrat un pic sub piele..iar sunetul lor specific devine foarte repede ceva familiar de care nu mai scapi..

deci ai grija ce-ti place ca te poti imbolnavi :))

Azi am incercat honda transalp 650 si kawasaki kle 500. Cu transalp m-am inteles de minune...pacat ca nu-i de vinzare...kawasaki se tureaza isteric si are un cuplu spectaculos si se vinde si tocmai ma gindesc sa-l iau...acuma studiez intretinerea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Azi am incercat honda transalp 650 si kawasaki kle 500. Cu transalp m-am inteles de minune...pacat ca nu-i de vinzare...kawasaki se tureaza isteric si are un cuplu spectaculos si se vinde si tocmai ma gindesc sa-l iau...acuma studiez intretinerea.

 

 

..mult noroc si te astept cu deznodamantul si eventual cu ceva poze..

 

:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..mult noroc si te astept cu deznodamantul si eventual cu ceva poze..

 

:blink:

Ia uite acilea deznodamintu'...am deja 300 km cu el, nu am iesit decit in inprejurimi si in oras. Merge fain si sper sa nu vina iarna prea curind...

post-108-1188384327_thumb.jpg

post-108-1188384435_thumb.jpg

post-108-1188384550_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia uite acilea deznodamintu'...am deja 300 km cu el, nu am iesit decit in inprejurimi si in oras. Merge fain si sper sa nu vina iarna prea curind...

 

:flowers: bun ..bun deznodamantu..sa-l stapanesti sanatos..tre sa incerc si eu intr-o zi o jucarie de genu asta..sa vaz ce-i poate pielea..

..poate-mi spui mai multe..eventual de unde si cu cat..

 

mersi de poze si asfalt uscat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hop si eu sa ma prezint: :) Laura-Alexandra este numele meu, sunt din Pitesti,fericita posesoare a unei Suzuki gsx f 600,ex-posesoare a unei Yamaha TZR 250....ei bine acestea fiind spuse...incantata de cunostinta si ASFALT USCAT TUTUROR! :)

post-109608-1190481006_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hop si eu sa ma prezint: :cheer: Laura-Alexandra este numele meu, sunt din Pitesti,fericita posesoare a unei Suzuki gsx f 600,ex-posesoare a unei Yamaha TZR 250....ei bine acestea fiind spuse...incantata de cunostinta si ASFALT USCAT TUTUROR! 8)

bun venit in coltul celor ce se numara inca pe Roportal pe degetele unei singure miini. Uite, postez si eu citeva imagini, poate fac pofta si altora sa posteze...cu iesirile pe 2 roti...

post-108-1190891501_thumb.jpg

post-108-1190891569_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×