Sari la conținut
Forum Roportal
Amarena

"Munca innobileaza"

Postări Recomandate

Are dreptate acel cineva, atata timp cat este o munca decenta.

Adica exclus prostitutie? altceva indecent eu nu vad... Incluzand aici si strip-tease-ul, e tot o forma de prostitutie, pana la urma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica exclus prostitutie? altceva indecent eu nu vad... Incluzand aici si strip-tease-ul, e tot o forma de prostitutie, pana la urma.

Ce conteaza ,decenta sau indecenta ..munca e munca ..orice ar fi ea .

Daca a fi medic inobileaza si ..prostitutia inabileaza ..sau va inchipuiti ca fetele alea ,au o placere asa ..nebunnnnaaaa..de a se prostitua . :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-a zis cineva dimineata ca munca .. innobileaza...

M-am gandit un pic... innobileaza?

Daca toti am avea mosteniri sau alte surse de venit, n-ar mai munci nimeni. Probabil.

Personal, pe langa faptul ca muncesc ca sa ma intretin, desfasor o activitate ca sa-mi tin creierul activ.. Am vazut cum e si sa nu faci nimic o perioada destul de lunga si nu-mi mai trebuie.

Da, profesorii, medicii.. pot spune asta, prin natura profesiilor lor ...

Care-i parerea voastra?

Munca inobileaza zici? ...Atunci hai sa o lasam nobililor :) Ar fi misto dar nu e chiar asa. Totul e cum iti vizualizezi viitorul, de exemplu eu m-am vizualizat atingind zgirie norul Sears Tower din Chicago si multi ani mai tirziu nu numai ca l-am atins dar m-am si urcat in virful lui ;) Pentru ca nu am putut sa-mi validez diploma de constructor m-am trezit incarcind si descarcind camioane prin magazii :P dar nu m-am lasat si m-am vizualizat imbracat in costum cu cravata lucrind la birou si dupa luni de zile intradevar m-am regasit lucrind la birou...pina in prezent...si sper ca si in viitor :P Treaba cu vizualizarea dorintelor mele deja implinite intodeauna a mers de exemplu eram student in Timisoara si cintind intr-o trupa de folk progresiv mi-am vizualizat grupul cintind pe scene mari din tara si chiar vedeam publicul ca ne bisa si ne rugau sa mai cintam...si in mai putin de un an am fost gratulati si imbratisati de Anda Calugareanu , compozitile mele au luat premii pe la Primavara Baladelor, filmari de TV, Teatru National in Bucuresti, Litoral iar dupa ce ne-am destramat si eu am parasit tara, unul dintre noi Adrian Daminescu a devenit vedeta de unul singur :P

http://www.simpatie.ro/index.php?page=view...e&id=113984

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×