Sari la conținut
Forum Roportal
ioan t

Cum votati la referendum ?

Postări Recomandate

Habar nu am ce argument puteti sa aveti...Este destul de clar ca este cam singurul care nu prea a facut compromisuri doar pentru a avea un fotoliu...Dar omul isi face soarta cu propria mana... :doh:

 

 

... argumentul meu il poti citi mai sus un pic, vreo 2-3 posturi!

 

e decizia mea!

:lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi vota de acord cu suspendarea presedintelui, pentru ca sunt saturata de balciul politic si sunt sigura ca domnului presedinte nu ii pasa de soarta noastra, nu-l vad incercand sa impace scena politica si aceste presedinte "jucator" imi pare un presedinte specific romanilor, certaret care oricum va reveni in functie si nu va fi deloc mai intelept dupa acest referendum.

Vor fi alti bani aruncati pe geam. ( cei dati pentru organizarea referendumului)

 

Este destul de clar ca este cam singurul care nu prea a facut compromisuri doar pentru a avea un fotoliu...

Daca va fi suspendat , cica isi dadea demisia. Si apoi a facut compromisul. Nu e un politician prost, tre` sa recunoastem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. Basescu Rocks !

2. Basescu e Cool !

3. Basescu o sa-i beleasca pe liberali ! hahahahaha - o sa mai auzim de liberali si o sa vedem liberlai impaiati la muzeu' de istorie !

 

Basescu va face din PNL cu adevarat un partid istoric... se va vorbii de ei numa' la trecut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Basescu Rocks !

2. Basescu e Cool !

Vezi ca nu e brand :lol:, desi fix imaginea asta i se creeaza :P

3. Basescu o sa-i beleasca pe liberali ! hahahahaha - o sa mai auzim de liberali si o sa vedem liberlai impaiati la muzeu' de istorie !

 

Basescu va face din PNL cu adevarat un partid istoric... se va vorbii de ei numa' la trecut.

Sincer, imi pare rau de partidul asta, are o doctrina relativ ok. Insa cand incep membrii sa joace dual, incep intrebarile .. si s-au adunat destule :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Insa cand incep membrii sa joace dual, incep intrebarile .. si s-au adunat destule :lol:

Nume celebre care au colaborat cu securitatea ; nume cu tenta de elita de altadata...

 

* Constantin Balaceanu-Stolnici

* Alexandru Paleologu

* Dan Amedeo Lazarescu (tatal vitreg a lui Tariceanu si Mason grad 33)

* Mircea Ionescu-Quintus - a castigat impotriva CNSAS pe vicii de procedura, in fine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... argumentul meu il poti citi mai sus un pic, vreo 2-3 posturi!

 

e decizia mea!

:lol:

decizia nu ti-o ia nimeni, dar era suficient sa spui odata ca esti contra si in rest sa argumentezi. de votat, poti vota o singura data :doh:

 

Voi vota de acord cu suspendarea presedintelui, pentru ca sunt saturata de balciul politic si sunt sigura ca domnului presedinte nu ii pasa de soarta noastra, nu-l vad incercand sa impace scena politica si aceste presedinte "jucator" imi pare un presedinte specific romanilor, certaret care oricum va reveni in functie si nu va fi deloc mai intelept dupa acest referendum.

Vor fi alti bani aruncati pe geam. ( cei dati pentru organizarea referendumului)

Daca va fi suspendat , cica isi dadea demisia. Si apoi a facut compromisul. Nu e un politician prost, tre` sa recunoastem.

si tariceanu a spus ca va demisiona si nu a facut-o. in schimb a provocat suspendarea, referendumul si cheltuielile aferente. crezi ca lui ii pasa mai mult decat lui basescu de tara asta? :P

si balciul politic va continua si daca totusi basescu va fi demis.

 

 

eu una am sa votez impotriva demiterii :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-s pro Basescu, chiar nu-mi este deloc simpatic, nu pot uita legea cu 8 ani la inmatriculare , taxa basescu,

votul meu este unsa un vot impotriva lichelelor din parlament,impotriva acapararii parlamentului de o gasca de

oportunisti care si-au facut hogeac de 17 ani ,in parlamentul romaniei ! DECI -IMPOTRIVA SUSPENDARII !!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aoleu ... nu imi pot imagina ce se va intampla daca nu va fi demis la referendum (ceea ce cred eu ca o sa se intample) ... va pati ceva de genu lu Gusa(anti Base) in multimea (Pro Base) ...!!! sau cat o fi raportu Base+PD+PLD / impotriva restului ...

Atata timp cat Parlamentu e peste Presedentie ... nu pre vad ce ar putea face nea Basescu impotriva celor 322 de parlamentari, senatori si ce draq or mai fi .... decat pote ... impreuna cu serviciile secrete si cu restul puterilor care le are (de a numi procurori santajabili) sa isi ingroape cat mai adanc dosarele mai mult sau mai putin penale pe care le are el sau apropiatii lui !!

O fi Basescu un fel de Spartan ... da sa nu uitam ca si aia au murit pana la urma ... s-au sacrificat pentru binele neamului lor nu doar pentru ca asa ii obliga intr-un fel constiinta ... ci mai ales pentru ca asa le era LEGEA ... (daca imi aduc bine aminte din filmu respectiv) !! ~ or eu nu vad nici pe Base nici pe cei 322+ sa respecte legea pana la ultimu aliniat !!

Editat de aditm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU, de 3 ori NU! Ar fi bine sa fie si o foaie separata pe care sa votam ce le dorim noi parlamentarilor. Optiuni posibile - m**e, m**e si inca o data m**e!!! In ritmul asta, peste 50 de ani populatia Romaniei o sa fie 80% rromi, 15% unguri si 5% mosnegi de nationalitate romana pe duca, fiindca nu stiu citi romani sanatosi la cap or sa mai stea pe aici daca mafiotii il dau jos pe Base si isi fac in continuare de cap. :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×