Sari la conținut
Forum Roportal
popescu_emil

As dori un sfat

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Inainte sa fie cu mine, prietena mea a avut o relatie de cativa ani cu un barbat casatorit. Noi suntem impreuna mai bine de un an si in toamna vrem sa ne casatorim. De cand este cu mine, prietena nu a mai raspuns incercarilor fostului iubit de a lua legatura cu ea (beep-uri cu numar ascuns, sms-uri).

Problema pe care o vad eu este urmatoarea: dupa atata timp, fostul ei iubit nu intelege ca a pierdut-o definitiv si inca insista cu beep-uri, sms-uri , a caror frecventa este in crestere.

As vrea sa ma iau de el dar s-ar putea sa-l agit mai tare si atunci o sa dea si mai multe beep-uri, sms-uri (poate enervat va face si altceva)

Eu am crezut ca daca nu-i dam importanta, si-l ignoram atunci el o sa se linisteasca. Dar se pare ca nu este asa.

Ce sa facem ca sa scapam de stresul fostului iubit ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce sa facem ca sa scapam de stresul fostului iubit ?

 

mergi la operatorii de telefonie pe reteau care o are si roaga-i sa blocheze numarul aluia sau daca da beep de pe mai multe numere atunci schimba nr de tel al ei... simplu:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sotia lui stie? :D

exact, foarte bine spus... sotia lui stie? :lol: daca nu explicati-i ca este posibil sa afle...

de fapt e simplu: vrea sa se intalneasca omu cu prietena ta, perfect. sa-i raspunda, va intalniti toti trei la o cafea, radeti, glumiti, la un momentdat intrebi si tu ca din intamplare si toatal nevinovat " sotia ta ce mai face? " si nu cred sa mai fie probleme.

din alt punct de vedere-si imi cer scuze daca delirez- , un barbat niciodata nu bate moneda acolo unde stie ca nu are rost... cat esti de sigur ca nu mai au nimic de a face unul cu altul?

gandeste-te la o faza: o suna-ea e cu tine- ce ar putea sa-ti spuna decat ca: " e nebun, ma innebuneste de cap cu toate ca nu mai vreau sa am de a face cu el?". spun asta pentru ca NICIODATA nu vei putea cunoaste in totalitate omul pe care il ai langa tine, ce spera, ce iubeste cu adevarat, ce are in sufletul lui..."everybody dyes alone" pana la toata urma....si mai spun asta pentru ca sunt chiar aici pe portal cazuri de persoane care s-au casatorit ca, na, asa trebuie si fie nu simteau mare lucrur pentru persoana cu care au facut pasul asta, fie iubeau/iubesc pe altcineva...

atb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sotia lui stia de relatia lor, dar nu avea ce face. Cand eu am intrat "pe felie", ei erau impreuna. La inceput eu nu am stiu. Dupa ceva timp, beep-urile cu numar ascuns m-au pus pe ganduri si am facut investigatii si i-am prins. Eu am parasit-o pe partenera infidela. Dar dupa indelungi insistente din partea ei si promisiunea ca a renuntat la el, eu m-am impacat cu ea.

Dupa impacare am fost "cu ochii in 4" si ea a renuntat cu adevarat la el. Dar se pare ca el nu accepta ideea. E adevarat ca el ii da beep/sms doar atunci cand se imbata si isi aduce aminte de ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sotia lui stia de relatia lor, dar nu avea ce face. Cand eu am intrat "pe felie", ei erau impreuna. La inceput eu nu am stiu. Dupa ceva timp, beep-urile cu numar ascuns m-au pus pe ganduri si am facut investigatii si i-am prins. Eu am parasit-o pe partenera infidela. Dar dupa indelungi insistente din partea ei si promisiunea ca a renuntat la el, eu m-am impacat cu ea.

Dupa impacare am fost "cu ochii in 4" si ea a renuntat cu adevarat la el. Dar se pare ca el nu accepta ideea. E adevarat ca el ii da beep/sms doar atunci cand se imbata si isi aduce aminte de ea.

nu fi prost...parerea mea sincera este ca nu a renuntat...doar a invatat sa se fereasca mai bine. sper sa ma insel, totusi... de ce sa traiesti o viata intreaga cu indoiala? iar faptul ca banuielile si indoieleile nu te rod inca foarte tare nu este decat o chestiune de timp...mare greseala ca te-ai impacat cu ea...

dar tu stii mai bine ce si cum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Optimismul tau ma copleseste! :blink:

sunt sigur c-o sa-ti treaca. ps: se cheama realism, si e mai bine sa deschizi omului ochii decat sa-l lasi sa se amageasca. eu expun doar o alternativa...el stie mai bine ce are in casa, iar in ce priveste pe domnisoara...nu ar fi nici prima nici ultima urmasa a evei care joaca la ambele capete ale podului.

iar pentru cei care in continuare sunt optimisti convinsi: pai cititi cateva din povestile de pe aici si va trece garantat. din pacate oamenii la care tinem si pe care ii iubim nu sunt intotdeauna ingerasii micuti si roziori si dragalasi care ne inchipuim noi ca ar fi, nu?

atb

Editat de 9lives1left

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sotia lui stia de relatia lor, dar nu avea ce face. Cand eu am intrat "pe felie", ei erau impreuna. La inceput eu nu am stiu. Dupa ceva timp, beep-urile cu numar ascuns m-au pus pe ganduri si am facut investigatii si i-am prins. Eu am parasit-o pe partenera infidela. Dar dupa indelungi insistente din partea ei si promisiunea ca a renuntat la el, eu m-am impacat cu ea.

Dupa impacare am fost "cu ochii in 4" si ea a renuntat cu adevarat la el. Dar se pare ca el nu accepta ideea. E adevarat ca el ii da beep/sms doar atunci cand se imbata si isi aduce aminte de ea.

 

ma frate nu vreau sa fiu rau, dar tu crezi ca lupu isi schimba asa usor parul? daca a facut din astea, gata uita si se face cuminte? nu am eu treaba cu relatia ta, insa sincer gandeste-te de vreo 2-30 de ori inainte sa te casatoresti cu ea, si daca tu consideri ca ea merita,ce sa zic, casa de piatra si toate alea...

 

cat despre ala, nu stii cine e ala? pai ia-te frumos si du-te odata si intalneste-te mai "serios" cu el...nu merge cu hai sa fim prieteni, te ignor si in 20-30 de ani uiti. transeaza odata problema, macar stii ce ai de facut mai departe

 

ma inclin,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×