Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Sunt un tip grk din Constanta.. cant la bouzouki,dar deokamdata sunt incepator.

As dori sa mai cunosc lume .. kre sa knte la acest instrument :crazy: .. poate kantam ceva impreuna :roll:

Editat de seraphimovic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

te rog eu nu mai scrie cu k. aruncă un ochi şi pe regulament dacă nu mă crezi pe mine

 

p.s. când mai bagi video de pe youtube să introduci între taguri doar ce scrie după = în link :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hello. sunt din iasi, studiez de ceva timp al chitara stilurile flamenco traditionale din andalucia dar in ultimul timp ma intereseaza si bouzouki. 1. as vrea sa stiu daca exista pasionati de bouzouki in iasi ca sa cant cu ei. 2. am cautat pe site-uri si am gasit urmatoarele moduri de a acorda bouzouki (incepand de la corzile mai groase la cela mai subtiri) : acordaj pentru bouzouki grecesc modern: cC - fF - AA - DD; traditional: cC - fF - A - D; sau ca la chitara: dD - gG - B - E. care este cel mai utilizat acordaj in prezent? 3.ce grosime se recomanda sa aiba pana pentru bouzouki? multumesc anticipat

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un var de al meu din Gr. stie sa cante la Bouzouki, dar nu a avut chef sa ma invete si pe mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hello. sunt din iasi, studiez de ceva timp al chitara stilurile flamenco traditionale din andalucia dar in ultimul timp ma intereseaza si bouzouki. 1. as vrea sa stiu daca exista pasionati de bouzouki in iasi ca sa cant cu ei. 2. am cautat pe site-uri si am gasit urmatoarele moduri de a acorda bouzouki (incepand de la corzile mai groase la cela mai subtiri) : acordaj pentru bouzouki grecesc modern: cC - fF - AA - DD; traditional: cC - fF - A - D; sau ca la chitara: dD - gG - B - E. care este cel mai utilizat acordaj in prezent? 3.ce grosime se recomanda sa aiba pana pentru bouzouki? multumesc anticipat

 

 

 

 

Salut. Sunt din iasi si tocmai mi-am cumparat un buzuki. Vreau sa-mi spui cum sa-l acordez, nu ma prea pricep. Adresa mea de messenger este silviu_85_ro.Poate vorbim.ms

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba, nu ma intereseaza pe mine daca stiti sa cantati la bouzouki sau nu ... pe mine ma intereseaza daca sunteti greci ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Kalimera! Sunt din Braila si studiez bouzouki de jumatate de an. De obicei sunt preocupat de scoala insa exersez in fiecare saptmana. Sunt dispus sa invat cantece noi si vechi. Poate ne intalnim si cantam ceva sau la festivalul elenismului de anul viitor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×