Sari la conținut
Forum Roportal
ramytim

Ce loc de cazare v-a dezamagit?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca va doriti un concediu frumos, nu alegeti sub nici o forma Hotel Acapulco din Eforie Nord!

Este un loc in care clientul este doar sursa lor de trai si nimic altceva.

Am contactat o agentie de turism, am rezervat o camera la acest hotel, am achitat biletele si am plecat la drum...!

La destinatie, surpriza...!

"S-a facut o greseala, s-au suprapus doua rezervari, dar nu e nici o problema", din punctul lor de vedere, "va cazam la un alt hotel cu conditii similare, pentru 3 zile, iar apoi veniti aici".

Vrajeala!!!!!

Asta se intampla intr-o zi de vineri in care ei au avut de cazat un grup pt. weekend, convinsi fiind ca fraierii care au rezervata si achitata camera vor accepta sa fie "cazati intr-un hotel similar", un hotel amplasat f. departe de plaja si cu conditii... iar apoi, poate, decat sa-si petreaca tot concediul facand si desfacand bagaje sa renunte la ideea de a se intoarce.

Au dat dovada de lipsa de profesionalism si caracter si stim ca in acea perioada nu am fost singurii care am trecut prin acea situatie groaznica numita concediu la un hotel de 3*.

Am fost "despagubiti" si trimisi sa ne cautam cazare.

Va dorim sa nu patiti si voi la fel!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-a trecut prin cap, macar o secunda, ca pana si reclama negativa este o reclama buna?! :) Sincer, eu as fi tacut :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hotel ONIX din Cap Aurora

 

Hotel mare de 2 stele, apartinand Unita Turism. Inteleg ca la 2 stele nu e ca la 3 si ca dotarile sunt modeste, dar functionale. Iata ce am gasit la ONIX :

 

1. Peretele dinspre balcon al camerei era doar un geam imens inramat in lemn, fara pic de izolatie fonica ori termica. Deci soarele batea in el de voie, temperatura in camera fiind de minimum cod portocaliu.

2. Geamul usii de la balcon juca in rama, de l-am "chituit" cu un pachet de guma.

3. Sezlongurile din balcon erau exact din vremea lui Ceausescu, niste schelete din fier care fac mai mult zgomot decat balans

4. Apropo de Ceausescu, majoritatea dotarii este din perioada aceea, inclusiv gresia si faianta din baie, plus inevitabila poza tablou de Grigorescu atarnata pe perete

5. Lenjeria de pat era apretata, lucru total aiurea!

6. Spatiul din camera era asa de stramt, incat te loveai tot timpul de un obiect de mobila. :D

7. "Minibarul" era un jaf de minifrigider FRAM (!!) care lasa apa.

8. Televizorul era pe Digi, dar jumatate din canale nu functionau.

9. Izolare fonica zero in tot hotelul, orice cuvant rostit in interior fiind amplificat de cateva ori.

10. In perioada cat am stat acolo, fatada dinspre Venus dadea spre o terasa (Carul cu scoici) unde lalaia un amarat cantece de petrecere din anii 70-80, iar discoteca Calypso functiona, pana la ora 1, cu boxele afara, la maximum.

11. Lifturile sunt la fel de vechi precum hotelul, unele cu peretii mochetati!!!

12. Usa de la baie nu se inchidea DE LOC, no.gif iar daca reuseam asta vreodata, de deschidea cu un pocnet de pusca. :)

13. Chiuveta era semiinfundata de la jeg, desi la luarea in primire a camerei era sigilata cu "igienizat"

14. Langa cada era un "covor" din plastic rupt. la fel si bucatile de mocheta din camera.

15. Rezervorul de la WC trebuia declansat doar intr-un anumit fel, in caz contrar apa scurgandu-se direct in buda.

16. Cameristele dadeau cu aspiratorul la orice ora, de preferinta dimineata, cand te odihneai

17. Nu mai pomenim ca celelalte laturi ale hotelului bat fiecare spre o terasa, o piscina si cea dinspre mare, inspre un wc public cu "locuitori" permanenti.

18. Apa de la piscina putzea pana in camera.

Mai vreti?

 

EVITATI HOTELURILE MARI SI NERENOVATE !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Misto mesajul, am ras. Pe bune. Da' nu e de ras. Am patiti si eu la fel de nenumarate ori cand eram in tara. Acum ma duc la munte in gazda la tarani, ciobani etc. In varf de munte. E liniste, fara mitocani ghertzoi care sa urle neincetat, natura pura, fara gunoaie si preturile sunt convenabile. Plus ca ma relaxeaza. Si mananc oua poraspete, lapte idem si legume si fructe din zona (daca sunt).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum e acum,dar in urma cu 3 ani,hotelul Orlando din Venus,m-a dezamagit cumplit.Macar la hotel Onix,nu aparea pretentia de hotel renovat si de 3*+.Mai exact,stiai la ce sa te astepti.In schimb,la Orlando dupa tot "tam-tam-ul" facut vizavi de renovare si cele 3*+,nu m-am asteptat sa gasesc igrasie(camera era la ultimul etaj) si perdeluta de la dus murdara si plina de igrasie si ea.Am schimbat hotelul chiar in acea zi si am fost cazati la hotel Raluca.Superb hotel,superb personal!Nu am sa inteleg niciodata de ce Raluca este clasificat doar cu 2*+!!!!!!!!!!Ar merita sincer 3*+!

PS.am uitat esentialul;in toate foto de promovare,nu aveai cum sa observi ca,la Orlando,CAMERELE NU AU BALCON!-conditie esentiala pt.un hotel aflat pe litoral....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In vara lui 2007 ajung in campingul Apollo din Baile Felix.Am campat o noapte caci eram in drum spre Balaton in Ungaria.Nu se poate dormi acolo caci este langa sosea iar circulatia este infernala.Dusurile sunt afara...?!Toaleta cea mult adulata de administrator este sub orice critica de mizerie si mirosuri;nici nu cred ca au autorizatie de la sanepid.Administratorul campingului ne-a amenintat ca ne impusca daca nu ne convine ca de...suntem pe teren privat.In concluzie un camping ca-n Romania tuturor posibilitatilor...RUSINE MARE!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna,

 

mesaj catre toti doritorii de cazare la malul marii noastre: Vila Gul din Eforie Nord este cea mai petarda vila din punct de vedere al proprietarului ... omul e sarit rau de pe fix si unul dintre prietenii mei era sa-si ia ceva papara pentru faptul ca a avut neobrazarea sa-l anunte ca vrea sa aduca pt o noapte o a doua persoana intr-o camera dubla (platita integral, desi era ocupata doar de o persoana). Omul si-a iesit din pepeni, desi i s-a vorbit extrem de frumos, si a amenintat ca-i da in strada si sa se duca la naiba, ca e casa lui si face ce vrea cu ea. Pe langa faptul ca platesti si nu ti se da nicio chitanta la mana, dovada a platii efectuate, au si tupeul sa se poarte cu tine ca si cu un cersetor de pe strada. Asa ca ... fugiti cat puteti de vila asta (sfatul meu), ca noua ne-a ratat tot sejurul. Atentie la dereglatii psihic din tara asta!!!

Bafta .. si concedii faine in continuare!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un caz asemanator am avut si eu un Costinesti

 

O baba nebuna....

Am platit camera si au venit niste prieteni pe la noi doar ptr 2 mine

Nu i-a lasat sa intre in casa de nici o culoare...si a inceptu sa urle la noi cand un prieten sa dus sa se dea cu putin apa pe picioare ca sa scape de nisip

Urla ca..apa e scumpa

Apoi cand se plecam .. de la 8 dim nea zis ca la 10 sa fie camera libera ca sa poata face curat

Si asa ne-a stresat toata dim. Numai de-al naibi am stat pana la 12 ;) :hi: :) 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×