Sari la conținut
Forum Roportal
Marlboro

Elasticitatea Regulamentului

Postări Recomandate

Propun acest topic separat pentru a asculta pareri Pro /contra unei actiuni recente petrecute pe roportal;

Topicul e separat, pentru ca nu vreau sa "sufocam" cu interminabile reactii contradictorii un topic "

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Propun acest topic separat pentru a asculta pareri Pro /contra unei actiuni recente petrecute pe roportal;

Topicul e separat, pentru ca nu vreau sa "sufocam" cu interminabile reactii contradictorii un topic "

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De-ar fi sa fie ultima mea postare pe Roportalul TAU , tot simt nevoia sa iti spun ca in opinia mea ar trebui SA ITI FIE RUSINE pentru ce ai facut ieri !

(asta desigur daca POLITIA COMUNITARA este altcatuita din oameni capabili de trairi ...)

M-a amuzat explicatia ta ca ai aplicat NENOROCITUL ALA DE REGULAMENT - cuvintele tale, nu ale mele !

Nu am putut sa nu ma gandesc ca toate cozile de topor de-a lungul istoriei s-au aparat cu scuza 'asa am avut ordin'

 

Si intrebarea pentru Roportal este : ce mecanisme de protectie a userilor impotriva unor greseli sau abuzuri facute de cei care administreaza acest site in numele dumneavoastra exista ?

Categoric o plangere despre emmad judecata de emmad nu se va termina cu un harakiri !

Deci ? Vreo sugestie ?

un user

Nu pot dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De-ar fi sa fie ultima mea postare pe Roportalul TAU , tot simt nevoia sa iti spun ca in opinia mea ar trebui SA ITI FIE RUSINE pentru ce ai facut ieri !

(asta desigur daca POLITIA COMUNITARA este altcatuita din oameni capabili de trairi ...)

M-a amuzat explicatia ta ca ai aplicat NENOROCITUL ALA DE REGULAMENT - cuvintele tale, nu ale mele !

Nu am putut sa nu ma gandesc ca toate cozile de topor de-a lungul istoriei s-au aparat cu scuza 'asa am avut ordin'

 

Si intrebarea pentru Roportal este : ce mecanisme de protectie a userilor impotriva unor greseli sau abuzuri facute de cei care administreaza acest site in numele dumneavoastra exista ?

Categoric o plangere despre emmad judecata de emmad nu se va termina cu un harakiri !

Deci ? Vreo sugestie ?

 

 

 

 

un user

 

Subscriu total la cele de mai sus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cumva e atac la persoana ?

si se pedepseste conform regulamentului cu suspendare pe 30 de zile ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

CUM SE GARANTEAZA COMPETENTA MODERATORILOR ROPORTAL ? REGULAMENTUL ESTE PENTRU UNII SAU ESTE PENTRU TOTI ?

 

 

 

In perioada 20-22 Aprilie 2007 am organizat si participat la o intilnire a membrilor forumului Roportal in Bruxelles, Belgia. Intilnire, ca si oricare de fapt, care a necesitat effort fizic si financiar cu atit mai mult cu cit au participat membrii, reprezentind diaspora romana. din tari diferite.

 

Avind in vedere ca ne-am cunoscut prin intermediul forumului, am considerat de bun augur sa facem cunoscuta intentia noastra, si mai mult, in spiritul uzantelor, sa dedicam un topic afferent acestuia unde userii sa primesca si sa ofere informatii despre aceasta intilnire.

Avind in vedere conditiile tehnice un cablu, un laptop am considerat mai oportun sa cream un user complet diferit, chiar daca pina in present nu s-a mai facut asta, cu care sa postam informatii referitoare la intilnire decit sa ne logam pe rind pe acelasi calculator sau sa stam in camere diferite, . Nu credem ca userul nou era o clona a altor useri pentru ca ne-am facut cunoscuta identitatea, si oricum s-ar fi invalidat in 2 -3 zile, fie prin cererea noastra expresa sau pur si simplu prin iesirea din actualitate asa cum se intimpla cu atitea altele.

Dupa un anumit interval Global Moderatorul EmmaD, a sters postarile noastre si a celor cu care s-a interactionat fara nici un aviz, in spiritual noilor practici de lucru a unor moderatori roportal.

 

Nu sint convins deloc ca si de data asta masurile luate au fost in concordanta cu regulamentul roportal, care se pare ca este aplicat de unii moderatori dupa bunul lor plac. Acelora le reamintesc ca exista n mijloace si mecanisme de a se evita asta dar una din cerinte este comunicarea, process care clar trebuie imbunatatit in cazul unora dintre ei.

 

Mai mult decit atit, actiunile unora par a nu avea nici un fel de obiective fiind efectuate doar la voia intimplarii si ad-hoc.

 

Mai mullti useri au fost invitati pur si simplu sa plece, Vesperala, Alina si mai nou Ydeea iar raspunsul la intrebarile noastre se dau in doi peri, ocolind problema. Sigur ca sint destule forumuri, dar si destui moderatori, nimeni nu este batut in cuie si viata curge in continuare si fara unii dar si fara altii.

Deci forum Roportal INCOTRO ?

Imi pare rau ca dupa atita timp ne-am dezobisnuit de pupincurism si am uitat sa tacem ca toti romanii din tara si consideram ca prevederile regulamentului roportal trebuie sa fie aceleasi pentru toata lumea, iar deciziile sa fie luate in cunostinta de cauza spre interesul comunitatii si nu din exces de zel. Dar ce poti sa pretinzi cind unul dintre global moderators, nu este considereat matur sufficient prin lege sa voteze, sa conduca un vehicul, sa se reprezinte singur iar aici taie si spinzura pe toate forumurile ? Cind citeste

Editat de Ares444

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CUM SE GARANTEAZA COMPETENTA MODERATORILOR ROPORTAL ? REGULAMENTUL ESTE PENTRU UNII SAU ESTE PENTRU TOTI ?

In perioada 20-22 Aprilie 2007 am organizat si participat la o intilnire a membrilor forumului Roportal in Bruxelles, Belgia. Intilnire, ca si oricare de fapt, care a necesitat effort fizic si financiar cu atit mai mult cu cit au participat membrii, reprezentind diaspora romana. din tari diferite.

 

Avind in vedere ca ne-am cunoscut prin intermediul forumului, am considerat de bun augur sa facem cunoscuta intentia noastra, si mai mult, in spiritul uzantelor, sa dedicam un topic afferent acestuia unde userii sa primesca si sa ofere informatii despre aceasta intilnire.

 

Dupa un anumit interval Global Moderatorul EmmaD, a sters postarile noastre si a celor cu care s-a interactionat fara nici un aviz, in spiritual noilor practici de lucru a unor moderatori roportal.

Ares, chiar daca pentru Emma consider sa am aceiasi simpatie , nu pot sa ma-ntreb retoric care a fost motivatia stergerii topicului, care iata poate duce la o stare conflictuala in interiorul Roportalului .

 

sigur ca exista un regulament, o lege ... insa poate ca ar trebui actionat si in spiritul legii, nu doar in litera ei ?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu cumva e atac la persoana ?

si se pedepseste conform regulamentului cu suspendare pe 30 de zile ?

Iar tu nu esti cumva offtopic ???

Ai ceva de zis aici ? Poftim. Nu ? Mai asteapta p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×