Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Romania

Postări Recomandate

Chiar nu stiu de ce m-am enervat aseara si de ce mi-am facut sperante ca ne mai putem califica. Sa fie oare vina presei care era optimista si ii critica pe olandezi ca sunt increzuti. Ei bine aseara am vazut ca au si motive sa fie asa.

La cum a decurs meciul eu sunt multumit daca reusim la finalul campaniei sa ne clasam pe pozitia a III-a.

Chivu a dovedit ca nu degeaba este dorit de atatea echipe mari si a fost singurul jucator roman pe care la-am remarcat.

Asemanarea dintre meciul de aseara si cel din Steaua si Villarreal a fost evidenta. Chiar daca sunt suporter stelist nu inteleg ce a cautat Cristea aseara pe gazon.

 

In locul federatiei as merge acum pe mana nationalei de tineret ale carei sanse de calificare sunt chiar bune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar si eu ma mir ca te-ai enervat. Pentru ca ai fi avut de ce. Rezultatul era previzibil din momentul in care a fost numit antrenor Piturca si care si-a facut un titlu de glorie sa resapeze la nationala "tinerei" precum Dorinel Munteanu, Viorel Moldovan , Adrian Ilie si alti asemenea pe care nu-i mai doreste nimeni nici pe gratis. Daca aceasta este baza de selectie a nationalei noastre suntem pe "drumul oaselor". Aduceti-va aminte de programul de selectie al lui Boloni( jucatori masivi, de angajament, fara fite pentru ca timpul mingicarelii a trecut etc) si comparati-la cu lipsa de perspectiva a lui Piti> Daca el vede viitorul fotbalului romanesc in dinozaurii citati mai sus atunci asta e. Asa armata asa defilare.

 

Apreciez faptul ca am fost readmis pe forum Promit ca nu mai admonestez pe nimeni chiar daca darama Capitoliul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, romanii au jucat prost... daca stau sa ma gandesc, nu au jucat... si mie tot Chivu mi-a placut cel mai mult, nici Moldvan n-a jucat rau, a avut ocazia aia si sa-a imiplicat destul de mult, chiar a vrut sa faca ceva... insa n-a avut cu cine... nu inteleg ce-a cautat Ogararu in primul "11"... ;)

 

Sansele sunt mult prea mici ca sa mai speram ceva... sincer, deja mi-a ajuns sa am rabdare si incep sa cred ca Romania nu va mai avea vreodata o echipa precum cea din anii -90... Piturca mi se pare lipsit de logica... Mitea, Rat si alti cativa au ramas pe banca pentru a le face loc gloabelor de la Steaua, precum Ogararu...

 

Cand ma gandesc ca Macedonia a facut egal cu Olanda, mi-e frica sa nu pierdem si locul 3, sa ajungem de rasul curcilor...

 

Acum ma intreb de ce a fost asa omor pe bilete la acest meci? Nu mi sa-a parut spectaculos, iar la final romanii au parasit terenul invinsi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aseara nationala a jucat asa cum ne-a obisnuit in ultimul timp: PROST. Norocul nostru a fost ca am avut o adversara care a jucat mai prost si ca Mitrea a avut 2 executii de exceptie.

Oricum sansele noastre de calificare sunt aproape nule.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atat timp cat sansele exista cred ca jucatorii sunt obligati sa dea ce au mai bun pana in ultima clipa... aceasta este regula jocului sau, cel putin, ar trebui sa fie... si cred ca asa ar trebui sa facem si noi... dpdv matematic Romania mai are sanse, deci se pot intampla multe... pacat ca jocul prestat lasa mult de dorit, sper sa-si mai revina cat de cat pentru ca toti sunt departe de adevarata lor valoare...

 

 

 

;) :cry: :clap:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×