Sari la conținut
Forum Roportal
spiridush

Paulo Coelho

Postări Recomandate

Am citit basme mai bine lucrate decat cartile lui. Tipul e carismatic, pozeaza intr-un fel de guru new-age-ist, plin de intelepciune si dragoste. Pe mine m-a plictisit de moarte. Cred ca are publicul lui, totusi.

 

Nu imi vine sa cred ca exista oameni care dau bani pe cartile lui. Poate sunt ceva mai conformista, dar prea rar mi s-a intamplat sa ma dezamageasca un scriitor in halu' asta

Editat de Lirio
Editare font.
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu imi vine sa cred ca exista oameni care dau bani pe cartile lui. Poate sunt ceva mai conformista, dar prea rar mi s-a intamplat sa ma dezamageasca un scriitor in halu' asta

 

 

Uhm... poate parea mediocru la inceput... Dar il critici prea dur... In majoritatea cartilor lui el incearca sa puna accent pe faptul ca soarta unui om se poate schimba radical in cateva zile... Probabil ai citit Alchimistul, care nici pe mine nu m-a impresionat in mod deosebit... Dar Veronika se hotaraste sa moara si Unsprezece minute sunt carti care merita citite... Acum depinde si la ce te astepti de la o carte...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie personal imi place si apoi nici nu stiam ca e la moda sa citesti Coelho,de fapt credeam ca nu e cool sa citesti :stars: Dupa ce am citit Veronika mi-am schimbat viziunea.Inteleg ca sunt persoane carora le displace dar nu cred ca trebuie sa critice atat de dur,pana la urma sunt persoane care au o alta viziune asupra cartilor lui Paulo Coelho.Destule carti celebre mi-au parut seci si anoste si carti dur criticate captivante.Depinde de preferinte,mereu vor fi oameni carora le place ce faci si persoane care te critica,e ceva normal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×