Sari la conținut
Forum Roportal
maki

Mirese

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

multumesc asta stiu si eu, dar el nu vrea nici sa auda de asa ceva

 

 

 

Asta deja e recordul curiozitatilor !!! Eu as avea o vorba cu el ca nu se poate consuma timpul degeaba si fara un copil sau ceva stabil. Ceva nu este in regula totusi cu el. Mai departe e treaba voastra dar sa nu fie prea tirziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma marit :crazy: in iulie ,doar ca nunta mea va fi in stil marocan ,ma aflu in Maroc si sotul meu (cununia civila a avut deja loc) e de origine marocana si...sunt extrem de placut surprinsa de obiceiurile lor !Mireasa imbraca nu doar rochia alba pe care o stim cu totii,ci mai multe rochii ,3 sau 4,este plimbata pe un tron de catre 4 femei (femei care au tot timpul grija ca mireasa sa fie perfecta) dar asta la sfarsit ,se plimba printre mese si le multumeste invitatilor pt.ca le-au onorat invitatia ,se "lauda"cu podoabele (care sunt multe si de fiecare data diverse si in ton cu rochiile!!)si cu frumusetea ei ,specifica fiecarei femei! La sfarsit ,se imbraca ultima rochie cea alba de mireasa si s-a imprumutat obiceiul de a arunca buchetul ca si la europeni! O sa va arat si niste poze dupa ce evenimentul va fi consumat! Asta daca e cineva interesat desigur!!! :tease:

 

 

P.S. Primele doua poze sunt rochii specifice nuntii in stil marocan dar ,bineinteles moda se schimba de la an la an ;acum au devenit mult mai colorate si materialele folosite sunt matasea,satinul ,voalul si paietele,strasurile,etc.

Iar in ultima poza ...tarraaaaaaa!!!! va prezint picioarele mele tatuate cu henna ,o vopsea din plante ,care se ia in timp,ritualul fiind unul specific locului ca vestire a unei nunti,a taiatului imprejur la baieti (botezul),sau sosirea de la Mecca! Henna este un semn cultural distinctiv,aplicat si la maini si la picioare si se face in ajunul ceremoniilor traditionale marocane! :lol: V-am plicitist????

post-42224-1151019441_thumb.jpg

post-42224-1151019471_thumb.jpg

post-42224-1151019493_thumb.jpg

post-42224-1151019545_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

 

Eu am avut nunta acum 2 saptamani si a fost super. Acum vreau sa vand rochia pt ca este prea superba ca sa zaca in sifonier. E de la ALB SI NEGRU modelul -sirena- si va fac cadou si voalul.Pe mine m-au costat 26 mil si vreau sa le dau cu 20 mil.

Cine e din bucuresti...eu stau in tineretului, pot oricand sa v-o arat.

Va urez mult succes si sa iesiti si voi macar la fel de bine ca mine si sa fiti admirate de toti in aceasta zi importanta din viata noastra!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna

 

Vezi ca gasesti marturii la complexul EUROPA cu 0.4 lei bucata , in timp ce in centrul bucurestiului aceeasi marturie e la 2.5 lei.

Se folosesc pentru a pune bombonele in ele si dupa ce ce le legi poti capsa pe o foaie mica mica numele vostru si cu ziua nuntii si se impart la fiecare invitat (la restaurant).

Nu sunt obligatorii dar sunt de senzatie...

Felicitari!!!! :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta e rochia mea de mireasa. in poza nu sunt eu.

ps: eu sunt mai frumoasa... :good:

 

Este foarte frumoasa rochia de mireasa. Eu cu rochia am rezolvat-o, acum am alta problema - toate accesoriile necesare pentru nunta. M-am gandit ca cel mai simplu ar fi sa le comand. Nu stiu ce pahare de miri sa aleg pentru noi si pentru nasi. Am gasit un magazin cu accesorii de nunta cu multe modele, iar preturile sunt destul de ok zic eu:

 

Mi-au placut mult astea pentru noi, dar nu stiu ce sa aleg pentru nasi:

pahare-sampanie-mire-si-mireasa.jpg

Editat de Aseneth
editare link reclama

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×