Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Comunitati ale Romanilor din SUA

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am facut acest topic pentru a va ajuta sa impartasiti linkuri spre site-uri ale comunitatilor din diverse zone ale Statelor Unite, site-uri utile pentru cei plecati acolo, dar care probabil nu sunt asa de cunoscute.

 

Voi incepe eu cu:

Comunitatea romanilor din Arzona:

http://www.ourcommunityaz.com/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Comunitatea romanilor din Arzona:

 

 

 

Draga "roportal"

 

 

 

Nu am aderat la comunitatea romanilor din Arizona ca nu exista una, insa m-am intilnit cu cateva persoane care au fost prezent la serata organizata saptamina trecuta si mi-au povestit aproape in detalii despre eveniment.

 

Cel mai atractiv punct a fost ca s-a mancat si s-a baut cat a putut fiecare pentru un "flat fee de $80" care a fost cerut la intrare.

 

Rezervatia a fost mandator si locurile au fost ocupate in cateva minute.

 

Pentru un cetatean cu venit modest era imposibil de platit suma asta, in cuplu $160, ca reprezinta mancarea a patru persoane pe mai mult de una saptamana!

 

Clientii cu dare de mana au fost in majoritate cei cu biznizurile de baba si orice fel, care au venituri serioase nu gluma si nici nu lucreaza nimic altfel !!!

 

S-au laudat cu cate doua sticle de whiskey baute si mancare cat cuprinde!!! Pomana domn'le, pomana!!!!

Era un bufet suedez, cica, cu de toate: sarmale, chiftele, fripturi facute in prealabil, ca si restul specialitatilor.

 

M-am uitat si la poze si observ ca repetitiv aceleasi persoane sint fotografiate si erau prezenti peste 300 de clienti.

Banateni sint clientii fideli al acestori petreceri, asa era si data trecuta, eu eram cea mai palida pe acolo.

 

Unii erau mai importanti ca altii dupa cum se vede, daca n-au pus si explicatii sub poze, ce sa inteleg din ele ???

 

Eu nu m-am dus ca nu-mi spunea nimic atractiv anuntul, era si foarte tirziu deja de rezervat si pret de bisnita nu voiam sa platesc la tigani. M-au pacalit la nota de plata cand s-a deschis Transilvania cu vreo 4 ani in urma.

 

Un pahar de sifon m-a costat cat 20 de sticle de 2 litri in magazin, pentru doi mici ultra sarati si inca ceva imposibil de mancat cu paharul de sifon, m-au scos la $68.

 

Ca in RO se comportau, nu era cu cine discuta sau la cine reclama incidentul.

M-am si bucurat cand au fost lichidati, au vandut alcool la o c...a minora, sub 21 de ani.

 

Apreciez ca te-ai gandit la mine cu idei de distractie si ai considerat oportunitate primara Comunitatea Romanilor din Arizona, insa eu sint membru la alte cluburi cu traditii si valori etice mai vechi si mai solid fondate.

 

 

 

Salutari cordiale!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×