Sari la conținut
Forum Roportal
stihie

PiataDeSoft - RentACoder romanesc

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pe 12 Mai a fost lansat primul site de licitatii cu proiecte software din peisajul web romanesc.Inca din prima zi, site-ul a succitat un interes deosebit urcand in cele 7 zile scurse de la lansare pe pozitia 62 in clasamentul intocmit de trafic.ro. Site-ul http://www.piatadesoft.ro se adreseaza tuturor celor implicati in industria de software, dorind sa se puna la dispozitia acestora ca un instrument eficace in cresterea productivitatii si scaderea costurilor de dezvoltare specifice acestei industrii. In alta ordine de idei suntem siguri ca aceasta initiativa va impulsiona dezvoltarea de software si grafica digitala prin crearea unei piete romanesti unice si transparente pentru toti actorii implicati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Initiativa este interesanta.

 

Am inteles ca se inregistreaza pe de o parte programatorii si pe alta clientii. Acestia cer un anumit program iar programatorii inrestrati liciteaza pentru fiecare proiect, urmand ca unul din programatori sa fie ales.

 

Dumneavoastra percepeti o taxa (procent din valoarea lucrarii) sau serviciul e gratuit?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut.

 

Taxa este rezonabila.

 

Am cititi cum functioneaza Piata de Soft si mi se pare chiar interesant. Se pare ca v-ati gandit la toate.

E bine ca il puneti beneficiarul sa plateasca inainte.

 

Am vazut ca site-ul este in versiunea beta mai aveti mult de lucrat pana terminati proiectul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×