Sari la conținut
Forum Roportal
Victor Apostu

sa mergem la innot!

Postări Recomandate

Sunt

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Una bucata inotatoare inarita da cu subsemnata ;) In Bucuresti merg destul de des la Clubul Polo (langa Floreasca). E foarte curat si liber in timpul saptamanii. Problema este ca lungimea bazinului nu are prea multe in comun cu un bazin olimpic...Am fost in anii trecuti la bazinul olimpic Lia Manoliu, insa programul pentru public e numai seara, in jur de 8 PM si acum nu mai poat ajunge.

 

Pentru jogging nu cred ca riscul de imbolnavire e mare in nici un anotimp. Chiar si in oras, poti gasi un parc unde sa alergi, nu trebuie sa sprintezi neaparat printre tramvaie. Eu alerg cam de 4-5 ori pe saptamana in Herastrau fara probleme. E adevarat, poate la 7.30-8 dimineata praful & stuff nu sunt inca la cote maxime :cry: E pacat insa ca vad foarte putine persoane alergand. Din pacate, suntem prinsi(sper ca nu iremediabil) in farmecele mult prea mediatizatului concept de "sala".

Editat de Jane

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista pe forum una bucata oradeanca, beneficiind de toate virtutile apei termale :band: dar sa spuna ea cine ....

[snapbacca]33926[/snapbacca]

 

Cine, unde? O cunoastem? ;)" :cry:" :clap:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca se pot face si abonamente la stadionul Olimpic (singura problema fiind faptul ca e deschis 1 ora/zi). Dar... ar fi interesant, mie una, imi place enorm sa inot si... chiar ma straduiesc sa gasesc cu cine sa merg... dar vreau abonament...

Roberta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am inteles ca se pot face si abonamente la stadionul Olimpic (singura problema fiind faptul ca e deschis 1 ora/zi). Dar... ar fi interesant, mie una, imi place enorm sa inot si... chiar ma straduiesc sa gasesc cu cine sa merg... dar vreau abonament...

Roberta

[snapbacca]34423[/snapbacca]

trebuie neaparat sa mergi insotita? este o problema in Bucuresti? Sau nu te simti in largul tau singura? Doar mergi la inot nu la chef...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
trebuie neaparat sa mergi insotita? este o problema in Bucuresti? Sau nu te simti in largul tau singura? Doar mergi la inot nu la chef...

[snapbacca]35122[/snapbacca]

 

Probabil ca e nevoia de socializare care se manifesta destul de mult la mine.

 

Roberta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg la inot de vreo 4 ori pe saptamana..la murat de fapt. Dupa o luna/doua de inot se simt diferente in viata de zi cu zi.

Ma rog, nu e bazin olimpic, doar aproape jumatate, dar asa te poti gandi ca exersezi intoarceri si poti face alternat pe apa / sub apa.

Sa mergi cu cineva in principiu e mai bine, instinctul competitional are latura lui pozitiva, cu efecte vizibile :) In schimb, povestile la marginea bazinului nu cred sa imbunatateasca starea de sanatate cu ceva :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu merg la inot de vreo 4 ori pe saptamana..la murat de fapt. Dupa o luna/doua de inot se simt diferente in viata de zi cu zi.

Ma rog, nu e bazin olimpic, doar aproape jumatate, dar asa te poti gandi ca exersezi intoarceri si poti face alternat pe apa / sub apa.

Sa mergi cu cineva in principiu e mai bine, instinctul competitional are latura lui pozitiva, cu efecte vizibile :) In schimb, povestile la marginea bazinului nu cred sa imbunatateasca starea de sanatate cu ceva :roll:

[snapbacca]35239[/snapbacca]

 

Unde mergi? de curiozitate... intreb ca mi-am stors mintea vreo 2 luni si in afara de bazinul de la stadionul national, inca 2 de la niste centre medicale + piscinele de la hoteluri (care mi se par extrem de scumpe) nu am reusit sa gasesc unde sa ma duc.

 

:pee eu daca am apa multa aproape... nu am timp sa stau la taclale pe margine... imi place enorm de mult apa. Dar, la cum ma cunosc, singura nu m-as duce prea des, imi piere entuziasmul ;)((((((((((((.

 

Roberta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:o:

inotatori?! sigur!! catelul meu! :evil: ca eu dupa cursul de azi vara de la bazinul olimpic ma inec langa pluta dar stiu cum ar trebui sa respir, sa dau din brate si din picioare, doar ca..mama ei de teorie! e doar teoretic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×