Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Gresesti. Daca nu-l faci sa fie sigur pe ceea ce simti, o sa se indeparteze si o sa se inchida in carapacea lui.

 

 

mda,se pare ca maine va fi informat ....:jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mda,se pare ca maine va fi informat ....:stars:

Nu, dar eu iti spun unde am gresit eu ca balanta si ca om fata de el.

Am vrut sa fiu indiferenta si ferma pe deplin. Si a gustat mult timp din indiferenta mea, timp in care el era topit dupa mine si nu mai stia cum sa ma mai incante (la inceputul relatiei am facut asta). Cand a vazut el ca eu sunt asa cum sunt, s-a schimbat dupa o perioada de timp si mi-a parut rau. Mi-am dat seama ca am gresit (si fara motiv am facut-o! :jester: ), dar foarte mult timp nu s-a mai schimbat. Si m-a durut asta pana cand a inceput el sa-si recastige increderea in ceea ce simt eu.

Iar tu esti pe cale sa-mi repeti greseala. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, dar eu iti spun unde am gresit eu ca balanta si ca om fata de el.

Am vrut sa fiu indiferenta si ferma pe deplin. Si a gustat mult timp din indiferenta mea, timp in care el era topit dupa mine si nu mai stia cum sa ma mai incante (la inceputul relatiei am facut asta). Cand a vazut el ca eu sunt asa cum sunt, s-a schimbat dupa o perioada de timp si mi-a parut rau. Mi-am dat seama ca am gresit (si fara motiv am facut-o! :jester: ), dar foarte mult timp nu s-a mai schimbat. Si m-a durut asta pana cand a inceput el sa-si recastige increderea in ceea ce simt eu.

Iar tu esti pe cale sa-mi repeti greseala. :)

 

 

stii ca nu ne putem arata sentimentele ,eu cel putin ...nu vreau sa fiu santajata ...insa,la cat de deschis e el ....si cat de ...vrajit e ...ma tem ca am sa cedez ...acum ,fie ce-o fi ...ii voi spune ,a fost atat de insistent zilele astea .......eu nu prea l-am cautat ....ca nu prea obisnuiesc :stars:

so ,deci ....va trebui sa ma schimb ...nu-mi place s-o fac ,poate merita ..:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
genul de oameni care nu inseala? pina la proba contrarie..... pina si "teama" are o limita......asa ca " pot insela" cind sunt loviti in " orgoliul" sentimentelor..... teama e agresivitate fata de persoana si asta are repercursiuni pe care racul nu le intelege...... :)

multa iubire

 

Eu sunt un Rac care nu as insela sub nici un motiv.Deoarece cred cu ardoare ca atunci cand iubesti ,nu inseli;

de obicei racii sunt foarte fideli,si decat sa insele,mai bine se despart.

Daca sunt loviti in orgoliu (care e destul de mare,si daca nu e tinut sub control poate lua amploare),nu are tendinta de a insela,dar cu siguranta se va razbuna-atunci cand ti-e lumea mai draga-sub alte forme,pentru simplul motiv ca nu uita niciodata;si isi platesc intotdeauna "datoriile :jester:

 

Nu sunt agresivi,sunt foarte pasnici,daca nu ii superi-nici nu stii de existenta lor.

Sunt tematori doar la inceputul unei relatii-nu se arunca orbeste in ea-,dar daca le arati incredere si dragoste vor uita repede de teama.

 

Nu, dar eu iti spun unde am gresit eu ca balanta si ca om fata de el.

Am vrut sa fiu indiferenta si ferma pe deplin. Si a gustat mult timp din indiferenta mea, timp in care el era topit dupa mine si nu mai stia cum sa ma mai incante (la inceputul relatiei am facut asta). Cand a vazut el ca eu sunt asa cum sunt, s-a schimbat dupa o perioada de timp si mi-a parut rau. Mi-am dat seama ca am gresit (si fara motiv am facut-o! :cheer: ), dar foarte mult timp nu s-a mai schimbat. Si m-a durut asta pana cand a inceput el sa-si recastige increderea in ceea ce simt eu.

Iar tu esti pe cale sa-mi repeti greseala. :)

 

Racii sunt foarte iubitori,dornici sa isi arate sentimentele (dupa ce au scapat de teama),dar daca ii tratezi cu indiferenta ,fii sigura ca nu vor suporta mult situatia si se vor retrage in carapace ,se vor inchide in ei si in nici un caz nu isi vor manifesta iubirea.....te vor trata la fel cum ii tratezi tu.A...si sa stii ca situatia poate dura fffoooaaarteee mult...depinde cand au chef sa uite ..

Racii au nevoie sa le arati tot timpul ca ii iubesti..nu cer foarte mult:o simpla imbratisare,o mangaiere,un alint sau un simplu zambet cald...si iti vor da tot ce au ei mai bun.Daca nu le arati iubire,vor gandi ca ceva nu e in regula,ca s-a intamplat ceva,si daca veti continua cu asta si nu le veti explica de ce...s-ar putea sa aveti parte de un rac suparat

 

desi nu vreau sa recunosc ....ma gandesc destul de des la el ...da nici lui nu-i spun ,ca se invata ..:rot:

 

Dar vezi...nici prea rar...ca altfel il vei cauta mult si bine prin cochilie pana il vei gasi din nou...stii..se cam "joaca dea v-ati ascunselea" :)

 

de sinceritatea lui m-am convins de multe ori ,momentan chestia cu inselatul ...:o: cam departe ....nu stiu ce sa fac ,pare atat de posesiv ,ma suna cam des in ultimul timp ...zice ca numai sa-mi auda vocea ,eu cred ca ma verifica :P il deranjeaza daca ii spun ca nu ma intereseaza ce face el cand nu ne vedem ....se supara si mai tare cand ii spun ca nu ne potrivim si ar fi mai bine pentru amandoi sa nu incepem ,caci nu vom termina intr-un mod placut ....el ma acuza ca am pe altcineva si de aceea nu-l vreau ...e un copil rasfatat ...si chiar ma sperie uneori ....cum poti tine la cineva pe care abia l-ai cunoscut ....bine asa cred eu ...2 luni e mai mult decat putin ..:(

 

 

Sunt posesivi..dar nu au obiceiul sa verifice partenerii.Sunt cam naivi as zice,merg mult pe o chestie care se cheama incredere..

De obicei daca te suna,suna petru ca i s-a facut dor de tine si chiar vrea sa iti auda vocea.Daca nu il asculti,sau daca ii lasi impresia ca nu te intereseaza persoana lui,risti sa ai un racusor bosumflat...si vezi..ca urmatoarea data s-ar putea ca nici el sa nu iti arate prea mult interes (oricat de mult ar vrea)

Sunt rasfatati si le place mult sa se alinte...sau sa fie alintati... :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dark dragon,

asa cum am spus si inainte ...pina la proba contrarie...... si cind va fi proba atunci vom vedea "adevarul" ....... cind racul se va ascunde in "carapace" iar partenerul nu va vedea asta...... iar alt partener va sparge "carapacea" - nu neaparat se va desparti de primul- (desi racului nu ii plac "complicatiile" de frica :think:- )- tot va incerca..... "ceasul rau" pisica neagra..... :roll: iar combinatia rac - balanta e cea mai proasta ...... :P -

multa iubire......

 

ps vezi ca e vorba de combinatia rac -balanta ( acolo e discutia despre rac)

multa iubire

 

in rest poate fi fidel..... :P

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dark dragon,

asa cum am spus si inainte ...pina la proba contrarie...... si cind va fi proba atunci vom vedea "adevarul" ....... cind racul se va ascunde in "carapace" iar partenerul nu va vedea asta...... iar alt partener va sparge "carapacea" - nu neaparat se va desparti de primul- (desi racului nu ii plac "complicatiile" de frica :beee:- )- tot va incerca..... "ceasul rau" pisica neagra..... :) iar combinatia rac - balanta e cea mai proasta ...... :good: -

multa iubire......

ps vezi ca e vorba de combinatia rac -balanta ( acolo e discutia despre rac)

multa iubire

 

in rest poate fi fidel..... ;)

multa iubire

 

Am avut parte "de proba contrarie",odata si nu am inselat- m-am despartit :)

P.S.Nu chiar toata lumea inseala.Unii nu se complica de frica....altii din principiu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am avut parte "de proba contrarie",odata si nu am inselat- m-am despartit ;)

P.S.Nu chiar toata lumea inseala.Unii nu se complica de frica....altii din principiu...

Da, stiu. Voi nu inselati din principiu. Si stiu prea bine ca nu va ascundeti pentru ca nu vi se pare normal. Numa cand e vorba de sentimentele voastre va ascundeti. Dar, daca faceti vreo tampenie, spuneti. Asta imi place la voi. :)

 

Racii sunt foarte iubitori,dornici sa isi arate sentimentele (dupa ce au scapat de teama),dar daca ii tratezi cu indiferenta ,fii sigura ca nu vor suporta mult situatia si se vor retrage in carapace ,se vor inchide in ei si in nici un caz nu isi vor manifesta iubirea.....te vor trata la fel cum ii tratezi tu.A...si sa stii ca situatia poate dura fffoooaaarteee mult...depinde cand au chef sa uite ..

Stiu asta, apropo de asta. Am vorbit azi cu el si ne-am facut albie de porci, iar eu l-am facut "figurant prost" si el mi-a raspuns "nu, proasto, nu sunt figurant, asa ma faci tu sa fiu". Ce m-a distrat. :beee: :) :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am avut parte "de proba contrarie",odata si nu am inselat- m-am despartit :)

P.S.Nu chiar toata lumea inseala.Unii nu se complica de frica....altii din principiu...

si care a fost motivul despartirii? :beee:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×