Sari la conținut
Forum Roportal
singer

Ejacularea la femei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am citit ca exista femei care au mai multe orgasme in timpul unui act sexual.iar eu de multe ori nu am decat unul.si acela,clitorisian.ce trebuie facut pentru a schimba situatia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Care-i legatura intre titlul topicul si subiect in sine? :blink:

 

Da, sunt femei care au orgasm foarte repede, altele deloc. Poate fi din cauza stresului, oboseala multa, nepriceperea partenerului etc. Vorbeste cu partenerul tau, exploreaza-ti corpul singura si vezi unde te exciti, cauta-ti punctele sensibile si roaga-l sa te mangaie acolo. Spune-i sa nu se grabeasca, sa aiba grija sa intensifice trairile tale. Nu te mai gandi atat de mult la a obtine un al doilea sau al treilea orgasm, daca e sa ne luam dupa statistici.. te poti considera o norocoasa. (sunt foarte multe femei ce nu il au nici pe primul)

 

Poate nu exista o compatibilitate atat de mare intre tine si partenerul tau, pentru a putea ajunge pe culmi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am citit ca exista femei care au mai multe orgasme in timpul unui act sexual.iar eu de multe ori nu am decat unul.si acela,clitorisian.ce trebuie facut pentru a schimba situatia?

Sincer? :blink: Cele mai bune rezultate le vei obţine schimb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care-i legatura intre titlul topicul si subiect in sine? :blink:

 

Da, sunt femei care au orgasm foarte repede, altele deloc. Poate fi din cauza stresului, oboseala multa, nepriceperea partenerului etc. Vorbeste cu partenerul tau, exploreaza-ti corpul singura si vezi unde te exciti, cauta-ti punctele sensibile si roaga-l sa te mangaie acolo. Spune-i sa nu se grabeasca, sa aiba grija sa intensifice trairile tale. Nu te mai gandi atat de mult la a obtine un al doilea sau al treilea orgasm, daca e sa ne luam dupa statistici.. te poti considera o norocoasa. (sunt foarte multe femei ce nu il au nici pe primul)

 

Poate nu exista o compatibilitate atat de mare intre tine si partenerul tau, pentru a putea ajunge pe culmi.

 

ce intelegi tu prin compatibilitate?crezi ca prin iubire poti ajunge la asa ceva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce intelegi tu prin compatibilitate?crezi ca prin iubire poti ajunge la asa ceva?

 

Compatibilitatea fizica, sexuala, are prea putin legatura cu iubirea dintre cei doi. Sunt de acord ca are si ea un cuvant de spus, dar e doar legat de intensitatea trairilor..

Nu, nu cred ca prin iubire poti rezolva problema compatibilitatii intime.. exista o limita peste care nu putem trece.. oricat iti doresti, nu poti da mai mult celui de langa tine.

Editat de nightwish

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am citit ca exista femei care au mai multe orgasme in timpul unui act sexual.iar eu de multe ori nu am decat unul.si acela,clitorisian.ce trebuie facut pentru a schimba situatia?

 

Gaseste un barbat "zdravan", care sa "presteze" cu mai multa "daruire". Asta e cheia fericirii ! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce toti dati vina pe barbati? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Bati vreun apropo? :spiteful:

Poate e super oferta ..:tease: :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Gaseste un barbat "zdravan", care sa "presteze" cu mai multa "daruire". Asta e cheia fericirii ! :tease:

 

 

Nu si in cazul frigidelor ca altfel se munceste degeaba !

 

de ce toti dati vina pe barbati? :think:

 

 

Buna intrebare ! Ce numai noi suntem de vina ?

Ba, ia treziti-va si nu mai cautati vinovati de sex masculin. Toti trebe sa beneficiem de prezumtia de nevinovatie. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×