Sari la conținut
Forum Roportal
mistress

Prezervativul - pacat sau nu?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce parere aveti? este folosirea prezervativului un pacat? va rog sa dati si argumente

 

Intrebare inutila!

Evident ca este un mare pacat !

 

Religiosilor le este categoric interzis sa l foloseasca la contactul sexual ... insa religia nu interzice sa fie folosit la micul dejun!

 

ceilalti care sunt pacatosi, caci nu dau doi bani pe religie .... si intorc spatele Domnului ... desi Dumnezeu personal vorbeste in fiecare Duminica la TV ...chiar si despre prezervative ...acesti pacatosi ... liberi cugetatori ...pot sa le foloseasca dar numai in scopul recomandat de producator ... caci despre prezervativ si modul de folosire al acestuia nu se pomeneste nici unde in Biblie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrebare inutila!

Evident ca este un mare pacat !

 

Religiosilor le este categoric interzis sa l foloseasca la contactul sexual ... insa religia nu interzice sa fie folosit la micul dejun!

 

ceilalti care sunt pacatosi, caci nu dau doi bani pe religie .... si intorc spatele Domnului ... desi Dumnezeu personal vorbeste in fiecare Duminica la TV ...chiar si despre prezervative ...acesti pacatosi ... liberi cugetatori ...pot sa le foloseasca dar numai in scopul recomandat de producator ... caci despre prezervativ si modul de folosire al acestuia nu se pomeneste nici unde in Biblie!

Da, ai dreptate.. dpv biblic este pacat...dar sa nu uitam ca Biblia a fost scrisa cu secole in urma.... lumea gandea altfel atunci.... acum cik au "evoluat". Eu sunt de parere ca e mai bine sa fol prezervativul decat sa ne trezim cu un copil in brate si sa nu fim pregatiti.... Unele mame recurg la pruncucidere din aceasta cauza.....si crezi k Domnului ii place? Adevarat se pierde "seminta: omului....dar in ziua de azi..... la adolescenti ma refer...si nu numai.... crezi ca intai apeleaza la Biblie si biserica sa vada daca e pacat sau nu? eu nu cred..deaceea eu cred k e mai bine sa fol prezervativul :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Cred ca nu mi-ai inteles mesajul...din moment ce in Biblie nu scrie ca e interzis de folosit ...inseamna ca Biblia NU INTERZICE deci nu e pacat Biblic!

 

Ba chiar si religiosilor le este permis sa il consume .... ca ambalaj la cartabosh sau toba de exemplu!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce parere aveti? este folosirea prezervativului un pacat? va rog sa dati si argumente

 

Tu ce zici, este pacat sa respiri? Eu zic ca da tinand cont de cati pitecantropi umbla liberi :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu ce zici, este pacat sa respiri? Eu zic ca da tinand cont de cati pitecantropi umbla liberi :friends:

E discutabil. Dar daca ne gandim asa.. Iisus a fost si el om.... si oamenii sunt pacatosi...dar El a fost consideram singurul om fara de pacat. Si daca nu ma insel, si El respira.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă faci parte din lumea PENTICOSTALILOR, prezervativul ar fi o crimă pentru umanitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dacă faci parte din lumea PENTICOSTALILOR, prezervativul ar fi o crimă pentru umanitate.

 

Dar de ce?

 

Pana acum cateva sute de ani oamenii foloseau mate de oaie sau porc ...atunci era mai bine?

 

Ce rau poate sa fie sa pui caltabosul, toba sau sangeretele in prezervative ...astfel ca credinta sa interzica folosirea prezervativului?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ne gandim la metode contraceptive ne intoarcem la faraonii la femeile care foloseau fecale de crocodil si nisip din Nil pentru a face o pasta cu care se ungea pe vagin :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×