Sari la conținut
Forum Roportal
Biggie

Durere in calcai

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am 22 ani, 72 kg, nu practic sport frecvent(1 tenis odata pe sapt sau la 2 sapt). De 2 sapt am o problema si anume atunci cand calc pe jos(numai in casa, descult) simt o durere in calcaiul drept, ca o intepatura. M-am uitat atent..nu am nici o rana, nici o umflatura, nu e rosu, nu e nimic. Merg mult pe jos dar merg asa de cativa ani, se poate sa fi umblat mai mult recent ca am fost intr-o excursie si am umblat pe jos mai mult decat de obicei dar nu stiu daca asta ar putea fi cauza. mi-am luat acum 1 luna o pereche de pantofi care sunt destui de grei, nu prea sunt flexibili...si am umblat numai in ei..ma gandesc ca poate de acolo e cauza. Problema care ma deranjeaza cel mai mult e ca atunci cand sunt incaltat, nu ma doare deloc...nu simt nimic. pot sa merg toata ziua pe jos si nu simt nici o durere. In momentul in care dau pantofii jos si incep sa merg, imediat cum calc simt durere in calcuiul drept. A mai patit cineva asa ceva? stie cineva care poate fi cauza? As face un control la ortoped dar timp de 1 luna si jumatate nu o sa fiu in tara. multumesc anticipat pt raspunsuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×