Sari la conținut
Forum Roportal
Clinho

Emil Brumaru

Postări Recomandate

Ai dreptate,dar sa nu depasesti limita bunului simt, pentru mine reprezinta cuvinte obsecene pentru altcineva poezile cu silicoane sunt ars poetica.

 

Pentru ca arta, orice forma ar lua, nu este impiedicata de granita spirituala a nimanui.

Pana la urma si varuna e pasionata de sfarcuri , ma rog fiecare cu avataru` lui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hait! Ce-ai, prietene? Pana nu te dai spiritual, nu ti-e bine, a? Zi de Brumaru, si ceva de bun simt, eventual, si lasa-ma pe mine cu sfarcurile mele. E 1-0 pentru mine pana si la asta... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai tangenta vad cu fotbalul si Brumaru care tot il ridici in slavi are inteligenta cat o nuca .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai tangenta vad cu fotbalul si Brumaru care tot il ridici in slavi are inteligenta cat o nuca .

... Brumaru pe care...

Stii tu? Acuzativu'?... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt curios de ce ai postat necenzurate nişte versuri pe care le consideri obscene? eu cred că ne prindeam de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca ne luam dupa o serie de minti luminate butoi cu sperma e metafora cromatica sau vaginu-i c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Clinho

:blink:

Pare poate pervers rau Brumaru asta (desi cred ca oricine ar admite ca ar face cu o gagica 90% dinc e scrie el fara sa se rusineze ca de nu stiu ce). Eu as face (cu viitoarea sotie, mai stii...). Si nu asta conteaza, nu asta face 2 bani - Brumaru e poetul care ne reda dragostea in jegul ei carnal, mergand chiar pana la blasfemie, in viermaneala ei lasciva prin buci, tatze, picioruse, limbi, pasarica, etc etc prin creierul setos de sex si balele pasiunii... sucul pervers al sufletului... Asa vad eu "roua" lui Brumaru...

Nu canta dragostea ca Eminescu, nici sumbru ori cu o ironie neagra ca Bacovia. Nu este atat de cizelat ca Arghezi, atat de fin in ironia lui.

 

E un satir, un faun, un bahic, un orgiac. Nu este pt. copii, de acord, dar cu ce e el pervers prin faptul ca reda o realitate - o hiperrealitate, caci e ascunsa... in vizuina amorezilor...

Dau o bere!

A, si nu vorbeste de violuri, de lucruri pe care le vezi si de care auzi pe toate canalele. Alea ce mai sunt. Vama Veche ce mai e? E un satir in sine si pt sine. Se desfata bubuind si gustand - foarte bine - pt el...

Editat de Andrii-Popa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Andrii-Popa: :roll:

 

daca ne luam dupa o serie de minti luminate butoi cu sperma e metafora cromatica sau vaginu-i c
Editat de Varuna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stai sa lamurim treaba putin ,s-a produs unele confuzii

Eu am deschis acest topic pentru a trage un semnal de alarma.

Emil a fost internat de nenumarate ori internat la zambareti, mi-a confirmat acest lucru colegi de breasla, a fost luat intr-o zi de pe strada pentru ca lingea vitrinele magazinelor.

Eu sunt indignat ca acest om primeste prea multa atentie din partea unora, nu am nimic cu atractia lui spre o poezia erotica in care amorul e laitmotiv.

Emil Brumaru

Repet inca odata si aduc la cunostinta si celui care citeste prima data in acest topic,pentru ce tip de poezie e apreciat ?

O serie de minti luminate ma injecteaza cu acid din simplu motiv pentru ca nu agreez poezia in care erotismul e exacerbat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×