Sari la conținut
Forum Roportal
Berbecut

Animalele ca prevestitoare

Postări Recomandate

Ce-as mai putea sa adaug la faptul ca animalele au un simt aparte , este si extraordinara capacitate a pisicii de a gasii locul cu energii negative precum si acela de absorbtie al acestora .

Pisicile,nu absorb energiile;le convertesc...

Au aceasta capacitate...tocmai de-asta orice casa are o pisica si orice vrajitor tinea pe linga el o pisica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
- sau poate ca nu ! :swoon: :blink: :stars:

- vorba semnaturii lui Dani_quinn, dar de Inconstientul colectiv a lui Jung ai auzit, sau de superstitii?

 

 

 

am auzit de superstitii si de multe alte lucruri daca chiar te intereseaza. Stiu foarte multe despre aceste lucruri si cred ca stiu poate mult mai bine ca tine. dupa ce ca te`ai luat de avatarul meu , acum crezi ca esti in masura sa bati apropouri ca eu nu as stii de superstitii sau ale carti???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am auzit de superstitii si de multe alte lucruri daca chiar te intereseaza. Stiu foarte multe despre aceste lucruri si cred ca stiu poate mult mai bine ca tine. dupa ce ca te`ai luat de avatarul meu , acum crezi ca esti in masura sa bati apropouri ca eu nu as stii de superstitii sau ale carti???

 

:stars: - nu ma intereseaza(era intrebare retorica); mai bine invata sa folosesti cuvintele corect si fara limbaj de mirc (si cat se poate On Topic), la primele 2 randuri te-ai descurcat excelent, si legat de "

dupa ce ca te`ai luat de avatarul meu
e vreo fantasma a ta? citeste-l pe Freud daca nu sti ce inseamna si lasa comportamentu acesta infantil deoparte, sau te identifici cu el? :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am auzit o poveste spusa de o babuta cum caprele ei au salvat-o de la incendiu....uitase sa stinga focul si capritele au inceput sa dea din picioare......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:stars: - nu ma intereseaza(era intrebare retorica); mai bine invata sa folosesti cuvintele corect si fara limbaj de mirc (si cat se poate On Topic), la primele 2 randuri te-ai descurcat excelent, si legat de " e vreo fantasma a ta? citeste-l pe Freud daca nu sti ce inseamna si lasa comportamentu acesta infantil deoparte, sau te identifici cu el? :cheer:

 

 

auzi...nu te priveste cum scriu eu ? Esti profesoara de limba romana sau ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu o noapte inainte sa moara bunica mea,papagalii au fost extrem de agitati.Nu au stat locului in colivie nici macar 5 minute,cu toate ca noaptea dorm foarte linistiti de felul lor..in fond si la urma urmei sant niste pasarele..Dis de dimineata cand au gasit-o pe bunica moarta,s-au potolit..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cu o noapte inainte sa moara bunica mea,papagalii au fost extrem de agitati.Nu au stat locului in colivie nici macar 5 minute,cu toate ca noaptea dorm foarte linistiti de felul lor..in fond si la urma urmei sant niste pasarele..Dis de dimineata cand au gasit-o pe bunica moarta,s-au potolit..

 

poate ca au simtit ceva ... :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cu multi ani in urma am avut un motan. L-am luat de cand era mic si intotdeauna dormea fie in parul meu, fie pe pieptul meu. Auzisem si eu de nodurile Hartman asa ca m-am gandit ca pisica doarme pe mine pentru ca acolo e un nod Hartman. Asa ca am mutat toata mobila in casa. Bineinteles ca pisica a venit dupa mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred in animale prevestitoare,pur si simplu au simturile mai dezvoltate si pot reactiona mai rapid decat omul la fenomenele naturii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Intotdeauna cand am vazut vrabiutele "spalandu-se in nisip" venea ploaia, cand randunelele erau agitate si zburau jos venea ploaia, cand pasarile incepeau sa cante se oprea ploaia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×