Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Cred ca Rolling Stones e cea mai longeviva trupa din lume. A fost formata in 1962 de Brian Jones, Mick Jagger, Keith Richards. Este considerata una din cele mai mari trupe, care a abordat o multime de genuri: rock and roll, blues, country, reggae etc.

Piese ca (I can't get no )satisfaction, Brown Sugar, Under my thumb si multe altele au ramas mult timp in topuri si in istoria muzicii. :)

Turneul A bigger bang a adus incasari de aproape o jumatate de miliard de dolari. Concertul de la Rio de Janeiro a avut un public extrem de numeros. :lol:

Si cel mai important este ca la vara vin si in RO :lol: Abia astept sa-i vad pe viu :( :)

Ce parere aveti de trupa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar nicio parere? ? :-

Ce să spun... :roll: sunt o trupă minunată , din toate punctele de vedere.

Păcat că voi rata concertul de la Bucureşti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

traiam si eu acum catva vreme cu impresia asta... ca in romania vin doar artistii perimati, pe care nu mai da nimeni banii in alta parte ca sa ii vada :pleasantry:

 

ei bine, mi-am schimbat radical parerea anul trecut, iar evenimentele care se anunta anul acesta mi-au confirmat ca am dreptate. iar stones-ii... ei merg veseli in toata lumea, nu au turneu programat pentru "tari bananiere si alti fraieri care inca nu ne-au vazut" :>

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sincer imi cam pare rau ca vin in romania si nu pentru ca nu vreau sa-i vad; daca ar mai avea succesul de odinioara, nici nu s-ar gandi sa treaca pe aici. trageti voi concluziile.

 

Daca primesc mult ca onorariu crede-ma ca se duc si in cele mai pustiite tari din...Africa.

In legatura cu Rolling Stones,nu mi se par o formatie extraordinara.Am ascultat discografia si nu m-au impresionat cu absolut nimic.In afara giumbuslucurilor ca care la face Jagger pe scena. :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Umor negru : Keith Richards face infarct pe scena si crapa. Nu l-au omorat nici drogurile, nici alcoolul, dar aerul de Romania i-a fost letal. "Thank you, people, that was the final show of Rolling Stones, and it's been right here, in Romania!".

Poate ii duce cineva in Ferentari, sa-i "recicleze" si pe ceilalti.

 

sincer imi cam pare rau ca vin in romania si nu pentru ca nu vreau sa-i vad; daca ar mai avea succesul de odinioara, nici nu s-ar gandi sa treaca pe aici. trageti voi concluziile.

 

Bine ai spus!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sincer imi cam pare rau ca vin in romania si nu pentru ca nu vreau sa-i vad; daca ar mai avea succesul de odinioara, nici nu s-ar gandi sa treaca pe aici. trageti voi concluziile.

concluzia mea e că un "artist" ca rolling stones (deci vorbesc de artişti care

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
concluzia mea e că un "artist" ca rolling stones (deci vorbesc de artişti care

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×