Sari la conținut
Forum Roportal
deckcom

paranormal sau coincidenta?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

va salut pe toti! dupa cum vedeti eu sunt nou pe aici , dar ma bucur ca am descoperit acest site.

nici nu stiu daca aici trebuia sa scriu sau an alta categorie, dar eu ancerc .

am sa va povestesc cateva antamplari ciudata din trecutul meu pe care tot am ancercat sa le "descifrez"dar pana acum fara succes!

am, sunt un baiat 23 ani , dar nu asta e important.de la varsta de vre-o 10 ani am tot patit niste chestii,sau nici eu nu stiu cum sa le zic.

acum vre-o 13 ani sa antamplat prima data,antr-o diminiata ma pregateam sa ma duc la scoala amreuna cu fratele meu care e cu 2 ani mai mare si anainte sa iesim pe usa ,am simtit ceva ciudat "ca o viziune neclara"si nu stiu de ce i-am spus fratelui meu ca an fata scolii am sa gasesc o moneda de 50 lei galbena daca va mai aduceti aminte,dar culmea e ca eu eram atat de comvins ca am sa gasesc

acea moneda .fapt care sa comfirmat 10 minute mai tarziu ,

a doua oara , cu mama de mana prin oras mergand i-am spus ca am sa gasesc un "loz in plic"pe strada si gastigator! fapt care sa si antamplat 5 min mai tarziu.

 

anca o data . ma pregatiam sa ma duc cu mama in piata , si cand sa iesim pe usa i-am spus ca an piata am sa agasesc 10 mii lei asta fiind acum cativa ani an urma,

culmea e ca cand am ajuns an piata chiar am gasit una de 10 mii ,mama a ramas uimita la fel si eu ca chiar se antamplase iar.

astea ar fi cateva din cestiilew care mi sa-au antaplat, dar mai sunt multe ,miar trebui pagini antregi sa va scriu .

as vrea sa ami spuneti ce este cu toate astea daca putetio si stiti ,

ce sunt , ce reprezinta aceste chestii, sunt paranormal ???

pana acum nu am gasit nici un raspuns dar inca sper,

va rog sa-min spune-ti si mie ce stiti ca eu nu srtiu nimic!

va multumesc anticipat. si numai bune

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ti sa-au intamplat toate acestea ca sa-ti pui intrebari...

[snapbacca]32072[/snapbacca]

Paranormal ar fi fost sa nu le gasesti. sa-a intimplat ceea ce era normal....adica ai gasit lucrurile pe care te-ai asteptat sa le gasesti. Ma intreb totusi de ce sa-a limitat perceptia ta la lucruri atit de modeste, stiind ca cu acelasi efort cognitiv de fapt puteai sa obtii mult, mult mai mult...pacat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La naiba si mie mi se intimpla astfel de lucruri. Deci e adevarat. Se poate simti viitorul !

 

Eu am un raspuns la acest fenomen. Timpul nu este asa cum il percepem noi ci este timp cuantic. Adica momentul prezent se poate amesteca cu momente din viitor sau din trecut.

 

Da , esti paranormal caci nu oricine poate asa ceva. Eu tocmai citesc din biblie si vad ca erau multi astfel de oameni cindva. Dar iata ca mai sint si acum .

 

Mi se intimpla si mie ceva ciudat in ultima vreme daca ai sa te uiti la rubrica cu inventii si tehnologie pe subiectul conexiunea neuronala am descris acolo ce mi se intimpla. Numai ca eu am cerut mai mult decit 10 mii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie mai paranormal mi se pare ca cineva la 23 de ani sa scrie ca tine.Sincer! Cred ca furat de febra viziunilor,ai trecut prin scoala plutind intr-o lume paralela.Iti recomand cu caldura o viziune despre gramatica limbii romane.Sau cel putin una despre cele 6 numere castigatoare la loto..iei vreo 2 milione de dolari,si cu studiile tale ajungi senator sau macar deputat.

toate cele bune!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va salut pe toti! dupa cum vedeti eu sunt nou pe aici , dar ma bucur ca am descoperit acest site.

nici nu stiu daca aici trebuia sa scriu sau an alta categorie, dar eu ancerc .

am sa va povestesc cateva antamplari ciudata din trecutul meu pe care tot am ancercat sa le "descifrez"dar pana acum fara succes!

am, sunt un baiat 23 ani , dar nu asta e important.de la varsta de vre-o 10 ani am tot patit niste chestii,sau nici eu nu stiu cum sa le zic.

acum vre-o 13 ani sa antamplat prima data,antr-o diminiatza ma pregateam sa ma duc la scoala amreuna cu fratele meu care e cu 2 ani mai mare si anainte sa iesim pe usa ,am simtit ceva ciudat "ca o viziune neclara"si nu stiu de ce i-am spus fratelui meu ca an fata scolii am sa gasesc o moneda de 50 lei galbena daca va mai aduceti aminte,dar culmea e ca eu eram atat de comvins ca am sa gasesc

acea moneda .fapt care sa comfirmat 10 minute mai tarziu ,

a doua oara , cu mama de mana prin oras mergand i-am spus ca am sa gasesc un "loz in plic"pe strada si gastigator! fapt care sa si antamplat 5 min mai tarziu.

 

anca o data . ma pregatiam sa ma duc cu mama in piata , si cand sa iesim pe usa i-am spus ca an piata am s agasesc 10 mii lei asta fiind acum cativa ani an urma,

culmea e ca cand am ajuns an piata chiar am gasit una de 10 mii ,mama a ramas uimita la fel si eu ca chiar se antamplase iar.

astea ar fi cateva din cestiilew care mi s-au antaplat, dar mai sunt multe ,miar trebui pagini antregi sa va scriu .

as vrea sa ami spuneti ce este cu toate astea daca putetio si stiti ,

ce sunt , ce reprezinta aceste chestii, sunt paranormal ???

pana acum nu am gasit nici un raspuns dar inca sper,

va rog sa-min spune-ti si mie ce stiti ca eu nu srtiu nimic!

va multumesc anticipat. si numai bune

daca deja ai inceput sa/ti pui intrebari, atunci cu siguranta vei gasi si raspunsul, cat despre chestia cu banii...daca "visezi" si cele 6 norocoase , please pune/le pe forum sa jucam si noi! ciao...si incearca si alt gen de viziuni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×