Sari la conținut
Forum Roportal
Llonelly

casatoria si problemele ei

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Casatoria trebuie sa fie o relatie bazata pe dragoste dar si pe prietenie, in care nimeni nu este superior, in care nimeni nu decide singur, in care partenerii sunt pe deplin constienti ca sunt diferiti, ca uneori abordarea lor in ceea ce priveste viata este diferita, si, cu toate acestea, se iubesc si se sprijina unul pe celalalt. Ei nu vor gasi nici o problema daca vor accepta omenescul celuilalt, cu toate slabiciunile inerente naturii umane. Ambii vor comite greseli si vor trebui sa invete. A fi impreuna inseamna a invata sa accepti, sa uiti, sa ierti, sa intelegi ca celalalt este la fel de uman ca tine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
NIET! Eu decid! Poti sa iti spui parerea, pot sau nu sa tin cont de ea. DAR am de partea mea puterea de expertiza. Remeber! Nici eu nu ma bag acolo unde decizi tu!

 

 

am inteles bine?adica ramane "batut in cuie" pt toata viata:eu cu cumparaturile curente(si marunte) si tu cu investitiile si hotararile majore?nu cred ca mi-ar placea.m-as simti anulata ca persoana.si daca nu vreau sa ma mut unde vrei tu?daca acest lucru imi face rau?intr-un fel ai dreptate cu imartirea responsabilitatilor.dar totusi esti prea drastic.si cu educatia copiilor cum ati face?sau cum faceti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe mine ma revoltat f tare ceea ce ai descris tu. Pt mine un barbat ce se impune prin forta pumnului,nu este barbat!

Asa cum bine spunea cineva pe aici,anumite reguli trebuiesc stabilite inca de la inceput... Pt ca,mai tarziu ,incercarea de a "regla" aceste lucruri,poate fi interpretata ca tentativa de "detronare" .

Nu stiu daca esti casatorita,insa te simt f pesimista in ceea ce priveste relatia de cuplu. :blink:

bydy,nu ai inteles.consider benefic doar sentimentul numit "emulatie" si care se manifesta pacific si constructic.in nici un caz cu forta pumnului!asa nu se rezolva nimic.doar se regreseaza la era primitiva,in care cel mai tare era cel care lovea mai bine(fizic)!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×