Sari la conținut
Forum Roportal
ShcKilly

cum aduc lume pe forum?

Postări Recomandate

In primu rand imi cer scuze dak am postat aiurea:D

 

Asha:D Deci am un forum momentan este pe myforum.ro dar urmeaza sa l fac k-lumea:D Dar oricat de mult m ash chinui sa aduc lume, sa i fac publicitate lumea tot nu intra sa posteze. Intra se uita nici macar nu se inregistreaza:(( Poate aveti voi vre un sfat ceva...nici macar cand anuntz ca dau moderatoare...mai mult unii ma intreaba ce e ala forum...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iti aduni un grup cat mai mare de prieteni cu care discuti vrute si nevrute si subiecte cat mai complexe si variate pe forum, asteptand apoi ca paginile forumului tau sa fie indexate de motoarele de cautare si astfel sa castigi vizitatori care sunt interesati de o anumita tema.

Si nu in ultimul rand, forumul tau trebuie sa aiba un scop bine definit.

Bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scump doamna scump dincolo era mai ieftin! :P

 

ms Ikon treaba e k am foarte putini prieteni care stau pe forumuri...

 

Dati si voi o tura pe el:D http://playmroegames.myforum.ro/ si dati mi un pm ceva ptr moderatoare...nu pot sa stau tot timpu pe forum si am nvoie de cineva sa aiva grija de el in lipsa mea:D

 

by the way forumu are o anumita tematica:D GAMES

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un prim motiv pentru care nu ai lume pe el, ar fi ca este facut pe myforum.ro. Putine forumuri au in jur de 30-50 useri activi.

Un alt motiv este ca exista un bilion de forumuri pe tema care o ai si tu si cu acelasi continut.

 

Daca vrei sa ai un forum cunoscut si utilizat, trebuie sa ai un scop anume (care-l ai) iar daca acesta este un scop pe care-l au multi, tu trebuie sa te faci remarcat prin o noua structura si ceva nou si mai necunoscut care nu mai exista in alta parte. Si sfatul meu e sa nu-ti mai faci pe myforum.ro ci sa ti-l faci tu de la 0.

 

Succes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

k sa fac un forum de la 0 imi tre timp:((si in plus nu ma pricep super bine...or sa apara multe greseli si etc...oricum o sa incerc sa fac unu...dar mi ar fi de ajutor o structura gta facuta sa zic asha....forma forumului sa fie facuta....shti de unde pot lua asta??gasisem intr un timp dar mi s a stricat pc ul si am pierdut tot ce aveam atunci in el...

 

oricum ms ptr sfat:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca o sa gasesti asa ceva. E ceva cam rar.

 

Daca vrei, poti sa continui pe myforum.ro, dar eu iti spun, prea mare succes, nu o sa ai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceazi zice daca teas ajuta sa faci un forum si iti spun si de unde sal faci!Doar dami add vicolcristi488 pe yahoo si facem un site super .Uitel pe al me www.elitcs.site90.net

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poţi lua script-ul de forum phpbb sau altele gen MyBB, SMF etc. pe care să îl găzduieşti undeva.

Pentru un forum serios ai avea nevoie de un domeniu de internet.

 

@cristi2001 nu poţi ţine un forum mare la o firmă de găzduire pe pachetul gratis. Când forum-ul va creşte vei fi gonit de acolo. De asemenea, dacă contul tău de găzduire de la 000webhost va fi şters, atunci adio cu forum-ul tău, căci adresa ta de internet le aparţine lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ceazi zice daca teas ajuta sa faci un forum si iti spun si de unde sal faci!Doar dami add vicolcristi488 pe yahoo si facem un site super .Uitel pe al me www.elitcs.site90.net

 

Chiar crezi că poți să faci un site super, nu tre'să-nveți mai întâi să ”scri” ? :P

Dar oricat de mult m ash chinui sa aduc lume, sa i fac publicitate lumea tot nu intra sa posteze. Intra se uita nici macar nu se inregistreaza

 

Trebuie să ai un domeniu de interes și să te pricepi la acel domeniu, abia după aceea faci un forum, când se dovedește o unealtă necesară pentru activitatea ta. Un forum de dragul de a avea un forum nu duce nicăieri, am făcut eu însumi asta în urmă cu câțiva ani. Acum am un forum de specialitate, despre care nici măcar nu știe nimeni că e al meu. Dar e de specialitate, oamenii chiar au nevoie de chestiile care se găsesc acolo și se înregistrează când au ceva de comentat sau când pot ajuta și ei pe alții, la rândul lor.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×