Sari la conținut
Forum Roportal
DarkBringer

gratuitati

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cui pe cui se scoate mei :crazy:

 

uite, incearca sa nu mai judeci asa aprig si in detalii... da-te un pas in spate si relax... percepe nuanta subtila al ucrurilor...vei simti cuvintele :crazy: si vor capata alt sens

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica daca eu iti spun ca locuiesc in orasul cutare, la adresa cutare, tu nu ma crezi, nu crezi in adevarul ce ti-l spun eu....ca doar nu esti prost! :crazy:

De fapt intr-o lume a haosului, nimeni nu crede pe nimeni si fiecaruia ii este frica de celalalt de langa el! Intr-o astfel de lume, multumesc nu vreau sa fiu, chiar daca crezi ca e o lume a desteptilor si smecherilor!

 

 

daca tu imi spui ca locuiesti la o anumita adresa ...se poate verifica ....pot afla cu certitudine unde locuiesti ...:crazy:

haosul ...ti-e teama de haos ,are si el ordinea lui ....frica de celalalt ...de ce sa-ti fie frica de celalalt ...sa-ti fie frica de tine si de ce esti tu capabil sa faci celorlalti ...:D

 

Aici nu intelegeti voi. Nu este vorba de credinta in Yin si Yang, ci de modul si calea pe care o inteleg unii sa ajunga acolo. Credinta in absoluti si certitudini permanente este cea mai sigura cale catre esec....

 

 

sa inteleg ca ai inceput sa te contrazici ? :P

da,vreau certitudini la fiecare pas ...pe un pod ...suspendat ...trebuie sa stiu ca pot calca fara teama de a ma prabusi in gol ....:roll:

 

Evident ca Isus a ajuns mai mare decat Lucifer ... Dumnezeu il denumeste in Apocalipsa 12.12 .... DIAVOL !

Iar Isus (diavolul) invinge moartea nu prin viata ci tot prin moarte ...adica cu: "MOARTE pe moarte calcand" astzfel ca Moartea sa fie totala si definitiva!

 

 

iar tu ...hatarastete odata ...isus mai mare decat lucifer....da zici ca e lucifer .....cum poate fi mai mare ...ori e ,ori nu e,isus lucifer ? :drunk:

Editat de red2shoes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ii sta bine acolo unde tinand cont ca s-a raliat sceleratilor. Asemenea oameni ar trebui sa moara la nastere. Am ajuns sa fim tristi ca mor gunoaiele

Editat de DarkBringer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca bine zici :D

 

Zexelica sa stii ca tu esti singurul de pe pamant caruia Dumnezeu i-a dat adevarul. Din ce am inteles nu faci parte din nici o confesiune crestina, propabil pentru ca nici una nu detine adevarul in opinia ta, deci ai ramas singurul de pe planeta care detine adevarul. Incredibil.

Toate bisericile sustin, intr-o forma sau alta liberul arbitru. FALS. Toate seminariile teologice au hermenutica gr-lit-ist, care nu are suport biblic.

 

Am Biblia sa verific aceste lucruri. Nu-mi trebuie altcineva decit Dumnezeu.

 

Iar citi ca mine sunt, nu sunt eu acela sa spun. Insa Scriptura spune:

 

Apocalipsa 7:9

 

După aceea m-am uitat, şi iată că era o mare gloată, pe care nu putea s'o numere nimeni, din orice neam, din orice seminţie, din orice norod şi de orice limbă, care stătea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vai ce prostii scrii, marea gloata se refera la pagani. Esti ratacit cu parere de rau o spun. Tu detii adevarul, stai linistit acasa in fata computerului ca tu esti "salvat" pentru ca ai citit Biblia, ce simplu nu? Oamenii care se roaga cu rugaciunea lasata de Hristos (Tatal nostru), cei care imbraca pe sarac, satura pe flamand, etc.., cei fericiti de Hristos, toti acestia pe care numai in Biserica poti sa-i gasesti, ei sunt niste fraieri nu?, ca fac ce le-a zis Hristos, tu stai in nepasare acolo ca tu esti "salvat"... Vai...

 

 

 

 

"Fatarnicilor, fata cerului stiti s-o judecati, dar semnele vremilor nu puteti!" (Mat. cap. 16)

Editat de Costty

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vai ce prostii scrii, marea gloata se refera la pagani. Esti ratacit cu parere de rau o spun. Tu detii adevarul, stai linistit acasa in fata computerului ca tu esti "salvat" pentru ca ai citit Biblia, ce simplu nu? Oamenii care se roaga cu rugaciunea lasata de Hristos (Tatal nostru), cei care imbraca pe sarac, satura pe flamand, etc.., cei fericiti de Hristos, toti acestia pe care numai in Biserica poti sa-i gasesti, ei sunt niste fraieri nu?, ca fac ce le-a zis Hristos, tu stai in nepasare acolo ca tu esti "salvat"... Vai...

"Fatarnicilor, fata cerului stiti s-o judecati, dar semnele vremilor nu puteti!" (Mat. cap. 16)

Ia adu tu proba biblica la afirmatia ta ca "se refera la pagani". Dar, nu aduci niciodata. Doar afirmi diverse chestii invatate pe la biserica, fara sa studiezi tu singur si sa tragi concluzia.

 

Daca ai fi avut macar bunul simt sa citesti versul pana la capat, ai fi citi ca "care stătea

Editat de zexelica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Patriarhul a murit de inima rea(atac de cord) fiindca a aflat ca nu le va mai putea face fata enoriaselor in timpul spovedaniei, ceea ce i-a fost fatal. Pur si simplu n-a putut rabda gandu' asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A facut si el un lucru bun in cele din urma...

 

Esti un mare 0. Un nimeni...

Dincolo de a fi fost un om spiritual, dincolo de faptul ca, in baza credintei lui a ajuns in Rai, astfel de afirmatii sunt de o grosolanie ce numai un sub-om poate sa le faca. Sa te vad ca faci si tu un lucru bun in viata, nu abia cand te va lua moartea, si-ti ceri scuze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×