Sari la conținut
Forum Roportal
DarkBringer

gratuitati

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

fericiti cei saraci cu duhul ca a lor este imparatia cerurilor ....?

 

mdeap ... va ofticati? :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fericiti cei saraci cu duhul ca a lor este imparatia cerurilor ....?

 

mdeap ... va ofticati? 8)

 

Nah , oricum din paradis lipsesc toti oamenii interesanti :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, dar aia interesanti nu vor mai fi interesanti cand le va disparea smecheria de pe fata in cazanul de smoala... atunci o sa ti se faca sila sau mila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, dar aia interesanti nu vor mai fi interesanti cand le va disparea smecheria de pe fata in cazanul de smoala... atunci o sa ti se faca sila sau mila

citeam despre sarmanii acestia, pe care lumea ii ridica in slavi

Goethe a zis la moarte "Mai multa lumina" orizontul pentru el se intunecase de la multimea dracilor, asa cum zic Sfintii ca la moarte vin atatia draci cate pacate are omul

altul, un ateu, a zis "ma infior, pentru ca trebuie sa fac un imens salt in intuneric"

despre moartea lui Voltaire zicea slujnica lui, ca nici platita n-ar mai asista la moartea unui necredincios

 

da, cei "bogati cu duhul" au o problema. Stiind multe, ajung ingamfati. Fiind ingamfati, resping multe lucruri care pentru "saracii cu duhul" sunt firesti. Din nefericire, 1000 de carti lumesti pe care le scriem nu ne pot ajuta cu nimic la judecata lui Hristos, ba poate chiar ne aduc pedeapsa datorita smintelii provocate cititorilor

Editat de Hyouma

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
citeam despre sarmanii acestia, pe care lumea ii ridica in slavi

Goethe a zis la moarte "Mai multa lumina" orizontul pentru el se intunecase de la multimea dracilor, asa cum zic Sfintii ca la moarte vin atatia draci cate pacate are omul

altul, un ateu, a zis "ma infior, pentru ca trebuie sa fac un imens salt in intuneric"

despre moartea lui Voltaire zicea slujnica lui, ca nici platita n-ar mai asista la moartea unui necredincios

 

da, cei "bogati cu duhul" au o problema. Stiind multe, ajung ingamfati. Fiind ingamfati, resping multe lucruri care pentru "saracii cu duhul" sunt firesti. Din nefericire, 1000 de carti lumesti pe care le scriem nu ne pot ajuta cu nimic la judecata lui Hristos, ba poate chiar ne aduc pedeapsa datorita smintelii provocate cititorilor

 

Aici nu intelegeti voi. Nu este vorba de credinta in Yin si Yang, ci de modul si calea pe care o inteleg unii sa ajunga acolo. Credinta in absoluti si certitudini permanente este cea mai sigura cale catre esec....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Goethe a zis la moarte "Mai multa lumina" orizontul pentru el se intunecase de la multimea dracilor, asa cum zic Sfintii ca la moarte vin atatia draci cate pacate are omul

 

EXACT!!!

Asa este !

 

Iata ce zice Isus cand a inviat:

 

8. Am fost mort, si iata ca s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Aici nu intelegeti voi. Nu este vorba de credinta in Yin si Yang, ci de modul si calea pe care o inteleg unii sa ajunga acolo. Credinta in absoluti si certitudini permanente este cea mai sigura cale catre esec....

Adica daca eu iti spun ca locuiesc in orasul cutare, la adresa cutare, tu nu ma crezi, nu crezi in adevarul ce ti-l spun eu....ca doar nu esti prost! :roll:

De fapt intr-o lume a haosului, nimeni nu crede pe nimeni si fiecaruia ii este frica de celalalt de langa el! Intr-o astfel de lume, multumesc nu vreau sa fiu, chiar daca crezi ca e o lume a desteptilor si smecherilor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De fapt intr-o lume a haosului, nimeni nu crede pe nimeni si fiecaruia ii este frica de celalalt de langa el! Intr-o astfel de lume, multumesc nu vreau sa fiu, chiar daca crezi ca e o lume a desteptilor si smecherilor!

 

Ba chiar in acesta lume a "adevarurilor" nedomonstrate ca fiind adevarate TRIESTI!

daca vrei sa traiesti intr-o lume limpede si clara renunta la tot ce e neclar si nu se poate dovedi ...adica cea numita Credinta si imbratiseaza Lumea lucrurilor dovedite si stiute STIINTA!

 

Vezi ce ilogic si inconsecvent judeci?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"biserica nu a afirmat nicicand <crede si nu cerceta> ba chiar Iisus ne indeamna sa verificam ..." asta am auzit la predica de la slujba de duminica...

 

 

si e adevarat, cred eu, prin prisma faptului ca nici sa fim deosebit de rationali precum Toma dar nici samergem ca oile dupa primul care urla ca el e nu stiu cum ...

 

verificat inseamna verificare prin prisma inimii si beneficitatii lucrului asupra ta ... nu rpin prisma ratiunii stiintifice caci Dumnezeu nu e posibil de masurat cu instrumentele stiintei :spiteful:

 

 

ciocanas mi se pare la o extrema si sikarian la cealalta ...adevarul si calea e undeva la mijloc :) de-aia va "iubiti voi asa mult, dar ar trebui sa invatati unul de la altul :-

 

iertare ca v-am judecat :think:

 

Iata ce zice Isus cand a inviat:

 

8. Am fost mort, si iata ca s

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in sensul ca este deasupra mortii, o controleaza, o invinge... sef de sectie e lucifer dar Iisus il sparge cand apare in control :D

 

Evident ca Isus a ajuns mai mare decat Lucifer ... Dumnezeu il denumeste in Apocalipsa 12.12 .... DIAVOL !

Iar Isus (diavolul) invinge moartea nu prin viata ci tot prin moarte ...adica cu: "MOARTE pe moarte calcand" astzfel ca Moartea sa fie totala si definitiva!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×