Sari la conținut
Forum Roportal
Radu  Marin

Donare de sange

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da,o zi interesanta.

As vrea sa multumesc colegilor de forum ce s-au chinuit sa tasteze acele mesaje,la modul foarte serios.

Dupa 4 ore de somn se apuca telefonul sa sune la ora 8 dimineata.De parca fugea centrul de transfuzie. dang dang dang.Dupa cativa dumnezei bine plasati(sunt recalcitrant dimineata) ,dupa arhicunoscuta perioada in care pentru 30 de minute esti rege,ma imbrac cu ganduri nobile.

De ce nu ati spus bre dinainte ca ai voie cafea si toate cele?

Cand am fost la donat in timpul facultatii ni s-a spus sa nu mancam,bem nimic din seara respectiva de pe la 8 p.m.

Ma duc intai la spitalul judetean (inca nu aflasem unde este centrul de transfuzie din Braila) si daca nu se poate dona acolo (o prostie) ma vor trimite scumpii nostri medici catre locul cu pricina.

Bineinteles ,ajung acolo,imi spune un gardian ca nu se preleveaza sange si ma trimite tocmai la mama dreaq de m-am plictisit de mers.deja ma intrebam daca chiar se merita efortul.

Ajung acolo ,ma baga in camera respectiva si intreb asistentele(nu cred ca erau doctori) daca in Braila se pot preleva celule stem pt acea campanie.. (stiam ca este oarecum diferit procesul) si mi se raspunde ca celulele stem se preleveaza doar in centrele mari,iar cand am intrebat daca spitalul de nou nascuti din urbe este rpevazut cu echipamentul necesar.Si aici pauza.WTF... astia nici cand vrei sa ajuti nu te lasa.

In momentul in care am vazut acel ac(again) mi-a cam trecut zambetul had de pe fata.Peste 5 minute ies afara fericitsi oarecum scarbit,chiar daca asistentele au fost super dragute.

Apropo , acea adresa nu este din Braila,noi am fost pe strada Frumoasa ceva de genul iar numarul este total gresit(prefix de Galati) inca o data vedem buna organizare a sist din Romania.

Dida.. da ,dupa ce am donat prima terasa care mi-a sarit in ochi am poposit sa imi trag sufletul ,nu de alta plus ca eram cu 450 ml lipsa la inventar si cum nu mi-am administrat intravenos sucul :spiteful:" a trebuit sa iau ceva mai mult (pierderile de pe conducte).

Si uite-ma viu si nevatamat inca in fata PC-ului aberand aici.

Plus ca imi place noul semn de pe mana. E kynky. :doh:

Concluzia.

duceti-va oameni buni la donat ca doar nu musca din voi. ca in reclama aia : daca nu ma duc eu ,ce pretentie sa am de la altii..

O seara buna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Kingule, felicitarile mele. meriti un tort de ciocolata urias.

semne de alea pe antebrat o sa mai ai tu, depinde cine o sa ......stains you, so hold me...

apropo de asistentele dragute care te-au imbratisat..................you pervert.................odata, o asistenta mai ...matura sa zicem, geloasa ca colegu ei nu-mi mai dadea odata drumu din brate, ca cica sa ma tina sa nu cad, mi-a infipt nene un ac in carneeeeeeeeeeeeee de ziceai p-orma ca mi-am bagat nspe seringi, ca la drogati.

vezi ca ai dreptul sa-ti ceri analizele la sange si doua zile de scutire de la scoala.

 

peste ani poate vei intelege ce ai facut tu azi: ai daruit VIATA, acea uriasa divinitate in noi. am vazut cu ochii mei ce inseamna punguta aia cu sange pe care o lasam in urma: cateva clipe, ceasuri de voata pentru Gelu. l-am vazut, simtit si auzit respirand, inca putin.

 

 

stii doar cum intreaba James mereu in concerte: ARE YOU ALIVE????? HOW DOES IT FEEL TO BE.....ALIVE????

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ziua! as dori daca se poate 1 donator cu grupa de sange B3 cel tirziu maine 2 decembrie!Va rog este urgent!Puteti salva o viata!

 

Contact: Y!M:ceso_ceso_95

Nr.Tel:0729263718

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io am accesat si idu asta de mess si am sunat si la tel, nu raspunde nimeni. io saptamana asta, cel tarziu cealalta ar trebui sa donez si am b3.

 

da am tot intrebat si alte dati cum sa donez pentru persoane din afara localittii mele si n-a raspuns niminea. sori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna. vreau si eu sa donez sange, dar multe persoane mi-au spus ca daca vrei sa donezi trebuie sa o faci de mai multe ori, nu numai o singura data. as vrea sa stiu sigur.astept raspuns. multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×